999 rezultate për

sassuolo

Torino-Sassuolo 3-0, Albeu.com ju sjell çaste nga ndeshja (FOTO LAJM) Torino e ka turpëruar Sassuolo, duke e mposhtur me rezultat 3-0 në “Stadio Olimpico Grande Torino”. Andrea Belotti, (
Interi bëhet "gazi i botës", turpërohet nga Sassuolo (VIDEO) Interi nuk ka ndërmend të ngrejë kokën për këtë sezon. Zikaltrit vijojnë me rezultate të turpshme, teksa sot janë mundur
Pas Kessie, Milani tenton dhe afrimin e mesfushorit të Sassuolos Milani ka nisur lëvizje për merkaton e verës, edhe pse ajo hapet më 1 korrik. Dje në mediat italiane u raportua se drejt
Napoli i Hysajt ndalet nga Sassuolo, i shpëton Milik (VIDEO) Napoli bën një tjetër ndalesë në Seria A. Skuadra e Sarrit nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në trans
Ndryshon kalendari i Seria A, ja kur do të luhet Inter-Milan Federata Italiane e Futbollit ka zyrtarizuar sot kalendarin e ndeshjeve të javëve të ardhshme ku ajo që bie në sy është
Juventus-Inter, gjigandet në ‘luftë’ për tre transferta të mëdha Ditën e dielën në orën 20:45 e gjithë vëmendja do të përqendrohet në Torino pasi Juventusi do të presë skuadrën e Interi
Juve e frikshme, mund lehtësisht Sassuolon (VIDEO) Juventus vijon diktatin e saj në Seria A. Bardhezinjtë fitojnë me lehtësi 2-0 ndaj Sassuolos, në një ndeshje që e mbyllë
Sassuolo-Juve, Allegri konfirmon armatën e sulmit (FOTO) Sassuolo-Juventus sezonin e kaluar ishte pika e kthesës për kampionët e Italisë, të cilët pësuan një humbje të befasishm
Memushaj i bindur: Fitojmë me Sassuolon dhe mbijetojmë Ledian Memushaj beson ende te mbijetese e Pescarës në Serinë A, edhe pse renditja në fund të klasifikimit me vetëm 9 pik
Sassuolo kërkon të marrë një shqiptar Një tjetër shqiptar në Serinë A, të paktën kështu raporton shtypi Italian. Për mesfushorin e Brescias, Emanuele Ndoj
Sassuolo-Roma, formacionet zyrtare Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Sassuolo-Roma, që fillon në 20:45 në kuadër të Series A. Roma: Szczesn
Talenti i Milanit qan si "fëmijë" pas ndeshjes ndaj Sassuolos (VIDEO) Talenti 18-vjeçar i Milanit, Manuel Locatelli ka shpërthyer në lot menjëherë pas golit të parë me fanellën kuqezi. Monte
Juve me Higuain dhe Pjanic ndaj Sassuolos Juventus pas pak minutash do të luajë sfidën e javës së tretë ndaj Sassuolos. Trajneri Massimiliano Allegri për herë të
“Juventusi është shembull” Administratori i deleguar i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka thënë se Juventusi është shembull për të gjithë Serinë A.
Edhe Sassuolo pas Balotellit Një anëtar i ekipit të Mario Balotellit ka zbuluar se Sassuolo dhe Chievo janë vënë në kërkim të futbollistit. Sulmue
Zyrtare/ Atletico transferon futbollistin kroat Skuadra e Atletico Madridit ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Sassuolon për transferimin e mbrojtësit kroat, Sime
Lajm i madh për Manaj për sfidën ndaj Sassuolos Më në fund vjen dhe momenti i Rey Manaj. Sulmuesi i Kombëtares sonë përballë Sassuolo-s do të regjistrojë ndeshjen e par
Juve përballë "makthit" Sassuolo, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Ka lajme të mira në prag të ndeshjes së radhës për Juventusin ndaj Sassuolos. Skuadra e Di Francescos i shkaktoi humbjen
Allegri: Sacchin e dua shumë, Bayerni nuk është obsesion Massimiliano Allegri zgjedh t'i përgjigjet në mënyrë diplomatike Arrigo Sachit pas deklaratave të tij të forta në dëm të
Sassuolo leksion Milanit, kuqezinjtë lamtumirë Championsit (VIDEO) Në momentin më të mirë të Milanit, vjen një humbje shokuese nga Sassuolo, e cila i jep një leksion futbolli. Ashtu s