999 rezultate për

rugova

Koha kur Ibrahim Rugova dhe ekipi i tij ecnin në Washington (FOTO LAJM) Presidenti historik Ibrahim Rugova, është ndër figurat me të shquara të popullit shqiptar. Ai kujtohet si presidenti i p
Gashi: Unë nuk ndërmjetësova, Ibrahim Rugova e ka bërë Haradinajn kryeministër Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Diasporës dhe Invetimeve Strtegjike, Dardan Gashi, në emisionin “Personale” të RTV D
Gjejeni cila figurë e rëndësishme është ky në foto, do t'ju duket e pabesueshme kur ta mësoni Burri që po shihni në këtë fotografi për disa vite ka qenë një nga njerëzit më të rëndësishëm në Kosovë. Bëhet fjalë
Pse Qosja dhe disa “komandantë” e donin të vdekur Ibrahim Rugovën? Shpesh herë është tentuar që të bëhet paralelizëm mes presidentit historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova dhe UÇK-së. Të
Garë e fortë në Istog, edhe kaq vota i duhen Rugovës që të fitojë pa balotazh Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Istogut. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet se de
Ukë Rugova dhe Astrit Haraqia do të gjykohen Ukë Rugova, djali i presidentit Ibrahim Rugova, ish-ministri i Kulturës, Astrit Haraqia, si dhe 18 të akuzuarit e tjerë
Reja tregon kryeministrin e dashur të Rugovës Dizenjatorja e famshme kosovare, Blerina Kllokoqi është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Mad
Bashkëshortja e Ukë Rugovës mesazh urimi të veçantë për Haradinajn Blerina Kllokoqi Rugova, bashkëshortja e Ukë Rugovës ka nisur këtë urim për Ramush Haradinajn pas zgjedhjes së tij kryem
Hoti: Teuta Rugova nuk do ta votojë Haradinajn Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se sot do të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme
Debat i rrallë ndërmjet Thaçit e Rugovës (VIDEO) Ish-Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, tepër rrallë kishte pranuar të përballej me kundërshtarët politikë. Në shumicë
Kështu uronte Rugova për Bajram Blerina Kllokoqi Rugova, reja e vogël e ish presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova është përkujdesur që të urojë festën e
Ibrahim Rugova përjetësohet në mozaikun e Katedrales së Prishtinës (VIDEO) Në prag të shugurimit të katedrales punimet vazhdojmë me intensitet të shtuar. Në muret e katedrales Nënë Tereza në
Kelmendi: Teuta Rugova është viktimë e një detyrimi familjar, motra gjithmonë flijohet për vëlla (VIDEO) Deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi, në emisionin “InfoBox” në RTV Dukagjini, ka folur edhe për vendimin e Teuta Rugovës p
Rugova: Nuk do ta votoj as Veselin e as Haradinajn Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, në intervistën dhënë televizionit Rtv21 në Kosovë, u shpreh se asnjë deputet i LDK-së n
Familja Rugova mbështet Beqirin për kryetar të Prishtinës Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur se me kë do të kandidojW në zgjedhjet komunale të 22 tetorit. Part
PAN-i në kërkim të votave, ja me kë u takuam sëfundmi Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeveri
Hoti: Teuta Rugova ka votuar veç për shtyrje të seancës, ajo nuk do ta votojë qeverinë e PAN-it (VIDEO) Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin, por nuk arriti të përfundonte si shkak
Selmanaj: Teuta Rugova më befasoi për të keq Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, tha se vota e Teuta Rugovës, pro kërkesës së PAN’it, e ka bef
Daut Haradinaj: Respekt për Teutën qe veproi si Rugova para 13 viteve Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj shprehet I habitur me disa raportime të mediave qe duan tW
Shihni çfarë bën pas seancës Teuta Rugova (VIDEO) Sot vajza e ish- presidentit Rugova u vonua në seancën e Kuvendit, u tha se ajo ishte në takim me PAN-in dhe mori shumë