999 rezultate për

rritjen

Qeveria miraton rritjen e ndihmës sociale Pagesa mujore për familjet në skemën e ndihmave sociale do të rritet për 20% dhe një propozim vendim i tillë është paraq
Autoriteti i Konkurrencës rrëzon vendimin për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë Autoriteti i Konkurrencës ka marrë një vendim të rendësishëm për qytetarët e Tiranës në lidhje me tarifat e reja të ujit
Klubi kinez njoftoi arritjen e marrëveshjes me Aubameyang, por Federata ia "thyen ndjenjat" Aubameyang kthehet në çështje në Kinë. Guangzhou Evergrande, skuadër që drejtohet nga italiani Fabio Cannavaro, është de
Starova optimist për arritjen e zonës së Europës, kjo falë blerjeve Një seancë e fundit stërvitore në Kamëz dhe më pas të gjithë drejt Antalias ku trajneri Sulejman Starova do të punojë më
17-vjeçarja "ujk" gjen dashurinë e jetës (FOTO LAJM) Një vajzë që dikur u quajt si "vajza më leshatore në botë" dhe i ngjan një "ujku", ka zbuluar se ajo është martuar me 'd
Ministri kundër vendimit të Haradinajt për rritjen e pagës Pagat në sektorin publik duhet të rregullohen me ligj, thotë ministri i Financave Bedri Hamza, në një intervistë për Eko
Kryeministri i Maqedonisë thumbon Haradinajn për rritjen e pagës Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka komentuar rrogën rreth 3000 euro të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj
Haradinaj akuzon qeverinë e Mustafës për rritjen e energjisë elektrike Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka, ka njoftuar kabinetin qeveritar për gjendjen energjetike në vend.
Maska natyrale që rigjeneron flokët e dëmtuar dhe i rrit me 5 cm brenda një muaji Flokë të gjatë, të bukur dhe të shëndetshëm, kjo është ëndërra e çdo femre, një ëndërr që në jetën e përditshme bën që t
Bristol City bën arritjen më të madhe në histori, mposht United dhe kualifikohet në gjysmë-finale (VIDEO) Skuadra e ligës së dytë angleze, Bristol City ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pas fitores së madhe 2-1 ndaj Ma
Thaçi mirëpret marrëveshjen për termocentralin “Kosova e Re” Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mirëpritur sot arritjen e marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovë
Senja i përgjigjet Koçit për rritjen e dëmeve të paguara: U ul vlera mesatare I ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News, kryeredaktori i Albeu.com, gazetari Emirjon Senja i është përgjigjur kre
Real Madrid dhe dëshira për De Gean, ja si paraqitet situata për arritjen e marrëveshjes Real Madrid rikthen vëmendjen tek portieri i Manchester United David De Gea, për të cilin po përgatitet të ofrojë 63 mil
Si të rrisni vetullat me përbërës natyralë Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
30 % e kosovarëve jetojnë nën kufirin e varfërisë Zyrtari Kryesor Operues (COO) i Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC), Jonathan Nash, do të vizitojë Kosovën me 20
Nga mjekët te mësuesit, zbardhet rritja e re e pagave Me buxhetin e ri, qeveria ka parashikuar rritje të pagave për mësuesit, mjekët dhe infermierët. Lajmin e mirë e dha
Receta e veçantë me qepë për rritjen e flokëve Deshironi t'ju rriten flokët me disa centimetra vetëm brenda 30 ditëve? Një grua ka ndarë një sekret shumë interesant
Rritja e akcizës së naftës pritet të ndikojë në rritjen e çmimeve Qeveria paralajmëroi se nga 1 janari i vitit të ardhshëm planifikohet rritje e akcizës së naftës për tre denarë. Një
Deklarata e Ramës për rritjen ekonomike, Berisha: O piktor i dështuar dhe injorant Ish- kryeministri Berisha e ka konsideruar një injorancë absolute deklaratën e Kryministrit Rama sot në në Komisionin K
Ja çfarë ndodh nëse vazhdoni t’i lani flokët përditë Të lani flokët përditë nuk është shenjë kujdesi përkundrazi, folikulat e flokëve prodhojnë një lëndë natyrale të quajtur