999 rezultate për

rrezikshme

Çmendet i riu shqiptar, del në rrugë e sulmon me thikë qytetarët Një person ka sulmuar me thikë qytetarët dhe policët në qendër të Gjakovës. Fillimisht u dyshua për jë akt terrorist.
Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, detajet e para Një banesë është përfshirë nga flakët në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë. Policia bën me dije se nga ngjarja j
A e dini sa të rrezikshme janë kimikatet në rrobat tuaja? Në vitin 2019, dy kompani H&M dhe IKEA vendosën të testojnë mbetjet e tekstilit, të mbledhura në Evropë, para dhe pas ko
Është e rrezikshme, numëro deri në 10 para se t'ia thuash këto fjalë partnerit Fjalët që u themi të dashurve tanë në momentet kur jemi nervoze ose të lodhura mund të jenë të rrezikshme duke e bërë li
6 mendime të rrezikshme që duhet t’i fshini tani nga mendja Ndonjëherë janë mendimet ato që dëmtojnë seriozisht shëndetin tonë mendor dhe rrjedhimisht vetëbesimin. Prandaj është sh
Ndryshon renditja, SHBA vendos Kosovën në nivelin e tretë të rrezikshmërisë për COVID-19 Ministria e Shëndetësisë ka mirëpritur vendimin e SHBA-së për heqjen e Kosovës nga Niveli 4, në të cilin qytetarët ameri
I akuzuar për katër vepra penale, kapet në Tiranë 32 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” e mbetur në t
E kërkonte Interpoli, kapet shqiptari me rrezikshmëri të lartë në Spanjë Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Madrid kanë mundur të arrestojnë në Spanjë, duke u finalizuar me ekstradimin
Filipçe: Maskat mbrojtëse nuk janë të rrezikshme për fëmijët Ministri Venko Filipçe konsideron se mbajtja e maskave për tetë orë në shkolla nuk paraqet rrezik për fëmijë dhe se kjo
Tomë Gashi pas thirrjes nga Specialja: S’e njoh këtë gjykatë, është e rrezikshme për shqiptarët Avokati i OVL UÇK-së, Tomë Gashi, sot është thirrur nga EULEX që të lajmërohet në selinë e tij, por ai ka refuzuar të sh
Ushqimet "e rrezikshme" që nuk duhen konsumuar asnjëherë në mëngjes Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe që nuk duhet evituar për asnjë arsye. Por një mëng
COVID-19 paralizon BE, gjysma e shteteve futen në "listën e kuqe" Pandemia e COVID-19 ka pushtuar BE dhe gjendja nuk duket drejt përmirësimit. Gjermania ka vendosur njëmbëdhjetë rajon
Gjermania zgjeron "listën e kuqe", këto vende janë me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19 Gjermania ka zgjeruar listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë ndaj koronavirusit me njëmbëdhjetë rajone të tjera të Ba
U kap me bandën e rrezikshme të kokainës, merret vendimi për një nga të arrestuarit Operacioni i bujshëm "LOS BLANCOS", vuri në pranga 5 perona në Shqipëri. Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e
Shkatërrimi i bandës së rrezikshme, sekuestrohen 4 ton kokainë dhe 5.5 milion euro Një hetim i i nisur prej vitit 2015 lidhur me trafikun ndërkombëtar të drogës të drejtuar nga një shqiptar, pronar i kom
E kërkonte Interpoli, kapet shqiptari me rrezikshmëri të lartë "Fundjava" ka bërë të mundur arrestimin e një 40-vjeçari nga Lezha, për veprat penale “Grup i strukturuar kriminal”, “Sh
Njihuni me 3 shenjat më të rrezikshme të horoskopit Astrologët kanë renditur tri shenjat më të rrezikshme të horoskopit. Sipas tyre, nëse keni shoqëri apo ndonjë lidhje me
Tentoi sfidën e Tik Tok, humb jetën 15-vjeçarja Një 15-vjeçare amerikane ka humbur jetën për shkak të një sfide që po qarkullon në "Tik Tok", aplikacioni shumë i përdor
Kurti: Tërheqja e 10% të Trustit, e rrezikshme Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim virtual me siç e quan ai, një prej mendjeve më
Të brendshme të gabuara çojnë në infeksione të rrezikshme, si të kujdeseni Të vishni të brendshmet e gabuara mund të çojë në krijimin e infeksioneve të ndryshme. Njerëzit përgjithësisht po bëj