999 rezultate për

rregullorja

Rregullorja e Maturës Shtetërore 2017, formulari A1 del më 10 mars Formularët A1 dhe A1Z do të dalin në datën 10 mars 2017 dhe nëpërmjet këtyre formularëve maturantët do të bëjnë përzgjed
Maqedoni / Kuvendi nis punën, Spasovski 'sulmon' Veljanovskin Ka nisur sot seanca konstituive për verifikimin e deputetëve të parlamentit të Maqedonisë. Ndërkohë, Oliver Spasovsk
UNICEF-i dhe Qeveria tërhiqen nga rregullorja për median Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) dhe Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK), njoftojnë gazetarët dhe
Rregullorja e UEFA-s, ja çfarë ndodh nëse dëmtohet një futbollist në listë Ditën e sotme trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi do të përcaktojë listën zyrtare me 23 emrat që do të dërgojë në U
Kur ka të drejtë kryetari i Kuvendit të thërrasë policinë? Ja rregullorja Kryetari i Kuvendit ka të drejtë, sipas rregullores, që të marrë edhe masa shtesë duke ftuar edhe policinë në Kuvend. Në
Ja rregullorja për Kupat e Europës 1. Klubet që do të fitojnë të drejtën për të marrë pjesë në Kupat e Europës përcaktohen si më poshtë; a) klubi që shp
Rama: PS tërhiqet nga Kuvendi nëse nuk zbatohet Rregullorja Kryeministri Rama i ka tërhequr vëmëndjen nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Dule, të zbatojë rregulloren, në të kundërt
Rregullorja e UEFA-s parashikon fitore 3-0 Të gjithë shqiptarët presin që UEFA të veprojë me ashpërsinë e ligjit pas trazirave të shkaktuara në stadiumin e Partiza
Thaçi: Ndërkombëtarët na përkrahin për krijimin FAK-ut Kryeministri Hashim Thaçi është shprehur në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës se falënderon Bashkësinë Ndërkombët
Ndryshohet rregullorja e Kuvendit Në rregulloren e Kuvendit do të bëhen të tjera ndryshime. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, kreu i këtij institucio
Rregullorja e KQZ-së, Sequi takon Lleshin dhe Bibën Kreu i prezencës së Bashkimit Evropian, Ettore Sequi i shoqëruar edhe nga ambasadorë të BE-së do të zhvillojne sot një t
Rregullorja e KQZ, diskutime mbi propozimet e anëtarëve socialistë Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve diskuton sot rregulloren për organizimin dhe funksionimin e institucionit. Pika kryesore
Rregullorja, debate në KQZ Shyrtimi i Projekt-vendimit “Për disa shtesa dhe ndryshime të Rregullores “Për organizimin dhe funksionimin e Komisionit
Ndryshon rregullorja për punësimin e avokatëve të huaj Edhe pse është dorëzuar që në shtator Rregullorja e Odës së Avokatëve në parlamanetin e Kosovës, ende nuk është bërë gjë
Duka: Rregullorja nuk lejon që Prishtina të fillojë në Superligë Shuhet përfundimisht ëndrra e klubeve kosovare për t’u regjistruar në Superligën shqiptare të futbollit, teksa kreu i FS
Nga 1 janar 2013, librezat e veturave edhe në shqip Kanë filluar përgatitjet për të aplikuar gjuhën shqipe edhe në librezat e veturave. Rregullorja e re e Ministrisë së Pun
Skënderbeu-Flamurtari, çfarë parashikon rregullorja Beteja mes Skënderbeut dhe Flamurtarit sapo ka filluar. Është luajtur vetëm ndeshje e parë e kupës mes dy skuadrave në f
Rregullorja e Shqipërisë dhe Kushtetuta e Universitetit nga Redi Shehu<BR>Rektori i Universitetit të Durrësit z. Kukeli ka zgjedhur mënyrën më t&