999 rezultate për

rezoluta

Nuk heq dorë nga Rezoluta 1244 Ndërmjetësi evropian në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper, javën e ardhshme do të jetë në Beograd, ndërsa
Dialogun po e pengon Rezoluta 1244 Kryenegociatorja Edita Tahiri ka bërë me dije se dialogu teknik në mes të Prishtinës dhe Beogradit nuk është duke vazhdu
Po kërkohet që Serbia të heqë dorë nga rezoluta 1244 Kryetari i Serbisë Boris Tadiq ka deklaruar sot se Serbia asnjëherë nuk ka marrë kërkesë të njihet pavarësia e Kosovës p
Serbia nuk heq dorë nga Rezoluta 1244 Bashkëbiseduesit ndërkombëtarë në dialogun teknik të Prishtinës dhe Beogradit kanë kërkuar që Serbia, në kërkimin e zgji
BE-Shqipëri, nënshkruhet rezoluta për bashkëpunim midis PD dhe PS Pas disa orësh diskutime është miratuar gjatë ditës së sotme deklarata e përbashkët BE-Shqipëri, në takimin e katërt ndë
KiE: Opozita ka penguar integrimin Rezoluta e Asamblesë Parlamentare e Këshillit të Europës e miratuar mbrëmjen e djeshme për Ballkanin, në pjesën për Sh
Zbardhet rezoluta e KiE-së për Shqipërinë Komiteti për Politikat e Jashtme të Këshillit të Europës ka publikuar raportin e analizës për situatën politike në Ballk
Krasniqi mendon ndryshe nga Jahjaga e Thaçi Kryeparlamentari i Kosovës Jakup Krasniqi ka deklaruar se bisedimet politike me Beogradin kanë përfunduar në vitin 2007
Medvedev kritikon senatin amerikan Presidenti i Rusisë, Dimitri Medvedev, ka kritikuar Senatin e Shteteve të Bashkuara për miratimin e rezolutës që i bën t
Miratohet rezoluta për mbrojtjen e sovranitetit Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar me miratimin e rezolutës në mbështetje të veprimit të qever
Rezoluta e Maqedonisë në PE Në seancën plenare të Parlamentit Evropian sot në Strasburg do të debatohet për rezolutën rreth përparimit të Maqedonisë
Miratohet rezoluta, gati bombardimet anti-Gaddaf Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ndërmerr hapin e parë kundër liderit libian, Muamar Gedafi. Këshilli miratoi
Miratohet rezoluta për bisedime pa votat e opozitës Parlamenti i Kosovës me 63 vota pro, 48 kundër dhe 1 abstenim miratoi Rezolutën e propozuar nga Grupi parlamentar i Part
KiE, miratohet rezoluta e Dick Martyt Miratohet rezoluta e Dick Martyt. Europarlamentarët refuzuan gati të gjitha amendamentet e propozuara nga delegacioni
Serbia e gatshme të nisë dialogun me Prishtinën Beogradi është gati të fillojë dialogun me Prishtinën, tha ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç.
Rezoluta është e BE-së dhe jo e Serbisë Projektrezoluta e re për Kosovën e propozuar nga 28 shtete, siç tha baronesha Ashton (BE plus Serbia), është një afirmim
Rezoluta nuk parasheh bisedime për statusin ur bëhet fjalë për Kosovën, rezultatin më të mirë do ta jepte ideja për ndarjen e Kosovës, përkatësisht shkëmbimin e ter
Thaçi ishte i bindur se rezoluta serbe do të dështojë Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë i bindur se versioni i parë i projekt-rezolutës së Beogradit do të dės
Rezoluta e Serbisë më 9 shtator në OKB Rezoluta e Serbisë për Kosovën definitivisht do të jetë në rendë dite të Asamblesë së Përgjithshme të OKB të enjtën e ar
Kosova: Rezoluta të respektojë mendimin e GJND-së Kosova ka kërkuar nga aleatët e saj që Rezoluta, e cila do të miratohet nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, të respek