999 rezultate për

rezoluta

Samiti i SEECP, firmoset rezoluta kundër terrorizmit 13 ministra të jashtëm të rajonit të Ballkanit, të pranishëm në samitin e SEECP, që po zhvillohet që prej paradites së s
Kongresmenët amerikanë kërkojnë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO 14 kongresmenë amerikanë u ndalën pas rezolutës së parashtruar nga Kendis Miler nga Michigani, me të cilën jepet përkrah
Miratohet rezoluta e propozuar nga europarlamentarët Është miratuar me 126 vota pro rezoluta e propozuar nga europarlamentarët. Kuvendi ka miratuar sot me 126 vota pro rezol
Basha: Rezoluta e PPE mbështet opozitën Me anë të një deklarate për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur rezolutën e PPE, duke vënë në dukje se Shqi
Fino i zhgënjyer nga rezoluta e opozitës për reformën Deputeti i partisë Socialiste Bashkim Fino, bashkëkryetar i komisionit për reformën territoriale është shprehur sot i zh
Ja çfarë përmban rezoluta për reformën territoriale Kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh sot se opozita nuk ka qene kurre kundër një reforme të vertete administrative. Du
Shoqata e të Zgjedhurve Vendorë rezolutë për reformën territoriale Shoqata e të Zgjedhurve Vendorë del sot me një qëndrim të përbashkët lidhur me reformën e decentralizimit. Përrfaqësues
Ambasadori britanik: Rezoluta 12 44 nuk e ndalon krijimin e FAK'ut Ambasadori i Britanisë së madhe në OKB, Michael Tatham u shpreh në seancën e posaçme të KS-së, se Kosovën e ka njohur gj
Moska: Rezolutë joproduktive e OKB-së për Krime Rezoluta e OKB-së cila u miratua dje nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, ku denoncohej referendumi në K
Institucionet e Maqedonisë zhgënjejnë Howitt-in! Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Richard Howitt shprehet i zhgënjyer nga rrëzimi i amendamenteve për v
Dygjuhësia në Maqedoni nxit debate në Parlamentin Evropian Raportuesi për Maqedoninë, Richard Hovit ka theksuar se amandamentet e përpiluara prej tij synojojnë të sigurojnë zgjidh
Samiti i OBI-t miraton rezolutën për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë samitit të OBI-t e mbajtur në Guinea Conakry të Afrikës, ka
Brazil-Gjermani, draft rezolutë kundër spiunazhit Gjermania dhe Brazili i kanë kërkuar Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së të miratojë draft rezolutën, që bën thirrje për
PDIU "mirëpret" Venizelos: Rezoluta çame u botua Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet publikon dy ditë para vizitës së ministrit të Jashtëm të Greqisë, Evangelos Venizelo
Rezoluta për çështjen Çame botohet në Fletoren Zyrtare Botohet në Fletoren Zyrtare rezoluta për zgjidhjen e çështjes çame. Rezoluta vlerëson se ka ardhur koha që çështja e të
Rezoluta 1244 në Kosovë është e vdekur Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka thënë se pjesëmarrja në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit duhet të jetë e lartë pa
Miratohet rezoluta për krimet e luftës Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën lidhur me hetimin dhe gjykimin e krimeve të luftës, rolin e EULEX-it, Qeverisë
Halimi: Rezoluta një hap përpara për Luginën Ende nuk ka një konfirmim zyrtar për takimin mes lidërve shqiptarë të Luginës së Preshevës me kryeministrin serb Ivica D
Rezoluta me rëndësi për Luginën Kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa ka thënë për mediat serbe se miratimi i Rezolutës për Luginën e Preshevës
Miratohet Rezoluta për Luginën Rezoluta për Luginën e Preshevës është miratuar nga ligjvënësit e Kosovës. Rezoluta u jep mbështetje shqiptarëve të Lugi