999 rezultate për

republikes

Del lista, kush janë kandidatët për kryetar të KLSH-së Kanë dalë listat me kandidatët për postin e Kryetarit të Lartë të Shtetit. Institucioni i Presidentit të Republikës,
Mblidhet komiteti për marrëveshjen, 6 maqedonas dhe 1 shqiptar Marrëveshja e Prespës solli formimin Komitetit Interdisiplinar të Përbashkët të Ekspertëve (KIPE) për çështje historike,
Vuçiç: Unë nuk jam armik i Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i është përgjigjur kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli,
Kjo është rezoluta për dialogun që LDK kërkon të votohet Për më pak se dy orë deputetët do të mblidhen edhe një herë në lidhje me procesin e dialogut me Serbinë, përkatësisht id
SHBA: Nuk kemi kohë për Kosovën, t'i falë diçka Serbisë Ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Beograd dhe Prishtinë zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmeri,
Haradinaj u flet malazezëve për ushtrinë, harron demarkacionin? Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se askush nuk ka asnjë arsye që t’i frikësohet transfor
Deputeti i Merkelit tmerron serbët në Beograd Deputeti i Parlamentit Gjerman nga radhët e partisë së kancelares Angela Merkel, Peter Beyer, ka thënë se Serbia nuk mun
Presidenti austriak lufton që në këtë datë të liberalizohen vizat Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, është pritur sot në një takim zyrtar nga presidenti i Republikës së Sh
Si mund të bëhesh pjesë e Gardës së Republikës, ministria shpall kriteret Ministria e Brendshme ka publikuar sëfundmi kriteret për ata që duan të bëhen pjesë e Gardës së Republikës. Sipas min
Sot vendoset në Maqedoni, ja me BE-në ja zgjedhje të parakohshme Sot në Kuvendin e Maqedonisë do të mblidhen sërish deputetët për seancën e 61-të e Kuvendit të Maqedonisë ku në rend dit
Grabisnin në Prishtinë, dalin fotografitë e tre grabitësve Njësitet elite të policisë së Kosovës kanë kryer një operacion të gjerë në Prishtinë, ku kanë arrestuar pesë grabitës. N
Këta janë grabitësit e kapur dje nga NJSI (FOTO LAJM) Njësitet elite të policisë së Kosovës kanë kryer një operacion të gjerë në Prishtinë, ku kanë arrestuar pesë grabitës. N
Seanca plenare, kalon marrëveshja ose Maqedonia shkon në zgjedhje Të hënën në Maqedoni do të mbahet seanca plenare për ndryshimet kushtetuese. Seanca do të tregojë se do të vazhdohen pro
E FUNDIT/ Meta rikthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për prishjen e Teatrit Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të rikthejë për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar.
Këto janë ndryshimet kushtetuese që i hapin të ardhmen Maqedonisë Maqedonia ka miratuar projektligjin mbi ndryshimin e emrit. Pas kalimit në qeveri, projektligji është dorëzuar në Kuvend
Seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Maqedonisë Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot në orën 16:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme ku në rend dite pika e vetme
Ku ndryshon Zaev nga Gruevski? Përfaqësimi i shqiptarëve në Prokurori vetëm 1%! Me qëllim që të arrihet përfaqësimi adekuatë i shqiptarëve dhe komuniteteve tjera në Prokurorinë Shtetërore Publike, Zhu
A është kjo hakmarrja e parë e Merkelit kundër Thaçit? Një delegacion i lartë i shtetit gjerman i përbërë nga sekretari i shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes, Thomas Silberhorn,
Tronditi Tiranën, kush ishte gardisti 30 vjeçar që vrau veten (FOTO LAJM) Një vetëvrasje ka shokuar ditën e sotme Tiranën. Një punonjës i gardës ka vrarë veten pas ndarjes nga e dashura. 30-v
Kështu votuan qytetarët e Kërçovës në referendum Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.