999 rezultate për

republiken

Republika e Kosovës, në vend të Serbisë Pas një komunikimi intenziv dhe të pandërprerë të Ministrisë së Infrastrukturës me institucionet përkatëse të transporti
Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Republikën e Fixhit Republika e Kosovës ka vendosur marrëdhëniet diplomatike me Republikën e Fixhit. Marrëveshja e vendosjes së marrëdhëniev
Poposki: Datë brenda presidencës irlandeze "Dhënia e datës për negociata gjatë kohës kur Republika e Irlandës kryeson me BE-në do të jetë me rëndësi historike për
Konfirmohet njohja nga Pakistani Njohja a pavarësisë së Kosovës nga Pakistani është konfirmuar sot nga ministria e Punëve të Jashtme të këtij vendi aziat
Ivanov i kundërvihet Berishës dhe Thaçit "Edhe gjatë këtij viti ndaj Republikës së Maqedonisë u dërguan deklarata absurde dhe ofenduese nga disa politikanë të pa
Konkluzionet për MSA-në, BE ende pa konsensus për Kosovën Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk kanë gjetur ende konsensusin në lidhje me konluzionet që kanë të bëjnë Ko
Gjeorgjiev: Shtetësi maqedonase për investitorët Me ndryshimet në ligjin për shtetasit e huaj dhe rregulloren për marrjen e shtetësisë për të huajt, Qeveria do të përpiq
Dominika njeh Republikën e Kosovës Dominika ka njohur Republikën e Kosovës. Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka zhvilluar të premten
VV në Merdare: Mirë se vini në Republikën e Shqipërisë (FOTO-LAJM) Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje organizuan sot një aksion simbolik në Merdarr. Aksioni kishte si qëllim vendosjen e f
BE, 900 milion dollarë për lasera Bashkimi Europian parashikon të ndërtojë dy lasera nga më të fuqishmit për të shkatërruar mbeturinat bërthamore dhe ndos
Menduh Thaçi takon Panaritin Ministri i jashtëm i Republikës së Shqipërisë, Edmond Panariti ka pritur në një takim liderin e Partisë Demokratike Shqi
Bullgari-Kosovë, marrëveshje bashkëpunimi policor Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, po qëndron në një vizitë zyrtare në Republikën e Bullgarisë. Gjatë kësaj
Uragani Isaac, në Luiziane shpallet gjendja e jashtëzakonshme Presidenti amerikan Barak Obama ka shpallur gjendjen e jashtezakonshme per Luizianen me afrimin e stuhise tropikal Isaac
Lajmi për mosnjohjen e pavarësisë, Pacolli për sqarime në Republikën e Malit Lajmi për mosnjohjen e Kosovës nga ana e Malit ka bërë që Pacollin, i cili gjendet për një vizitë në Afrikë do ti duhe
Mali: Nuk e kemi pranuar Kosovën Në një deklaratë të Presidencës së Republikës së Malit, ky shtet njofton se ajo akoma nuk e ka njohur Republikën e Kosov
Rradhë të gjata në Merdare Në pikëkalimin kufitar Merdare sot janë shënuar radhë të gjata në dalje për në Serbi. Sipas Policisë Kufitare kolonat ja
Presidenti Nishani dekreton ligjet e para Pas marrjes zyrtarisht të detyrës si President i Republikës së Shqipërisë më 24 korrik, Kreu i Shtetit Bujar Nishani u k
Ivanov uron 2 Gushtin: Falë dy ilindenëve, sot jemi Republikë Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot, me rastin e 2 Gushtit, Ditës së Republikës, u ka dërguar një
Shpërngulja e Insitutit, reagon PDSH PDSH reagon ashpër ndaj vendimit të fundit të qeverisë maqedonase për shpërnguljen e "Institutit për Trashëgimi Kulturor
Kosovë-Maqedoni, marrëveshje për diplomat Me vendim të Qeverisë së Maqedonisë, rreth 200 studentë që studimet e tyre i kanë kryer në universitetet e ndryshme të K