999 rezultate për

rendesishme

OBSH bën paralajmërimin e radhës: Virusi nuk mund të zhduket kurrë Virusi që shkakton Covid-19 mund të bëhet endemik si HIV, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetit, duke paralajmëruar k
Gjiknuri si Rama: Jam i gatshëm të ulem me Bashën në tavolinë Damian Gjuknuri, pasi doli nga mbledhja e Këshillit Politik, ka treguar detaje në lidhur me çështjet e diskutuara, ndërs
Ndieni shqetësim, stres? ISHP nxjerr udhëzimet për qytetarët (FOTO LAJM) Me lehtësimin e masave shtrënguese në Shqipëri, ministrja Ogerta Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme që secil
Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësim
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Kurti insiston: Grenell e ka më të rëndësishme kohën e marrëveshjes sesa përmbajtjen e saj Kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston që Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë marrëveshje sekrete me President
Capello, pro rifillimit të futbollit: Ja si duhet të procedohet “Unë jam për rifillimin e aktivitetit futbollistik, për shumë arsye. Ndërkohë, janë 100 mijë të punësuar, që paguhen në
Juventusi pret pas "derës", Fiorentina e hapur për largimin e sulmuesit Federico Chiesa nuk është i pashitshëm. E pranon vetë presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso, i cili gjithashtu është
Paolo Fox paralajmëron këtë shenjë: Do të merrni një telefonatë të rëndesishme Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lind
Dikush do të marrë një telefonatë të rëndësishme, parashikimi i yjeve për sot Dashi Do të ndiheni shumë të lodhur gjatë kësaj dite, ndaj mundohuni që të gjeni kohë për të pushuar. Sfera sentiment
Pse hurmat e arabisë janë më të rëndësishme se çdo frut tjetër Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Debati për ndihmat ndaj COVID-19 nga Serbia në Kosovë, BE-ja bën thirrjen e rëndësishme Diplomatët evropian në Prishtinë bënë thirrje te dielën që të mos politizohen ndihmat në kohën e përballjes me COVID-1
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Vetë-izolimi dhe stresi: Si të mos e teproni me ushqimin Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Pse t'i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht
Po hani pafund tani që jeni në karantinë? Si t'i shpëtoni kileve Kontrolloni veten Një nga mënyrat më të dobishme për të parandaluar teprimin me ushqimin është që të kuptoni pse po n
Edhe Ajax kërkon titullin si Club Brugge, holandezët sulmojnë UEFA-n Lajmi se Belgjika ka mbyllur që tani çështjen e kampionatit për t’u dhënë kohë klubeve të përgatiten qetësisht sa i përk
Alketa Vejsiu solidarizohet me situatën pandemike, merr përsipër nismat e rëndësishme (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qenë në një lidhje ‘live’ në Opinion. Ajo u bëri thirrje të gji
Ambasadorja e SHBA bën thirrjen e rëndësishme: Kush do të ikë, nesër është avioni i fundit! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për qytetarët e s
Mjeku bën thirrjen e rëndësishme: Nuk janë karamele, mos përdorni antibiotikë! "Antibiotikët/Antibakterialët nuk janë karamele që po përdoren në shumicë..." Mjeku Tritan Kalo, me anë të një postim