999 rezultate për

reka

Prokuroria kërkon "burg përjetë" për vrasësin e dy turistëve çekë Prokuroria ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për vrasësin e dy turistëve çekë në Prekal të Shkodrës. Nga ana tj
Trajanovski takoi ambasadorin shqiptar Fatos Reka Kryetari i Komunës së Shkupit Koce Trajanovski, është takuar ditën e sotme me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos R
Sabit Geci: Ja kush e pengoi vizitën e Rugovës në Prekaz (VIDEO) Njëri nga komandantët e luftës së UÇK-së në Zonën e Drenicës, Sabit Geci, për herë të parë ka zbuluar se presidenti i nd
Ja çmimi që mori Ballist Morina në Prekaz (FOTO LAJM) Tifozët Kuqezi edhe këtë vit kanë ndarë çmimin "O sa mirë me qenë shqiptar". Këtë vit fituesi është tifozi më i famsh
Radas: U preka kur i dëgjova thirrjet Kosova është Serbi Marko Radas ka qenë i pari që i është afruar gjyqtarit izraelit duke i bërë me dije se tifozët ishin duke treguar racizë
Zaev: Kam mbështetjen e Edi Ramës Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot realizoi një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup Fatos Reka. Në këtë takim ës
Zaev takon ambasadorin shqiptar në Shkup (FOTO LAJM) Kryetari i LSDM-së u takua sot me ambasadorin e ri të Republikës së Shqipërisë në Maqedoni, Fatos Reka. "Në këtë tak
Partizani barazon me Laçin (FOTO) Partizani ka barazuar me skuadrën e Laçit, në një përballje të fortë në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa". Ndeshja fil
Xhaferi takon ambasadorin Reka: Anëtarësimi në BE, synim i përbashkët Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi është takuar sot me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Shkup, Fat
Ahmeti takon ambasadorin shqiptar: Tirana dhe Shkupi të afrohen më shumë Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, kryetari i kësaj partie Ali Ahmeti priti në një takim ambas
Pamjet e para nga Prekazi pas betejës së Jasharajve (VIDEO) Ajo që ndodhi në Prekaz, natën e 4 dhe 5 marsit, është diçka që nuk mund të shpjegohet me fjalë. Qëndrimi heroik i famil
Ambasadori Reka i përcolli Arifit ngushëllimet e kryeministrit Rama Kryetarja e komunës znj.Arifi, priti në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Fatos Reka. Ky i fundit shprehu ke
Zeqiri jep alarmin: Lumi i Porojit do të gllabërojë një pjesë të Bjeshkëve të Sharrit Akademiku Izet Zeqiri jep alarmin në lidhje me lumin e Porojit. Sipas tij, shumë shpejt ai do të gllabërojë një pjesë të
Shqiptari hedh në tokë serbin që në raundin e parë (VIDREO) Boksieri nga Kosova, Petrit Mazrekaj, që bokson për Austrinë, ka bërë paraqitje të shkëlqyer në Serbi, doke mposhtu boks
MPJ pengon akreditimin e ambasadorit të Shqipërisë në Shkup Shqipëria vazhdon të mos ketë ambasadorin e saj në Shkup. Pavarësisht dekretimit nga Presidenti i Shqipërisë, procedura
Istogu shpenzon 4,343 euro për dreka zyrtare Komuna e Istogut, e cila drejtohet nga Haki Rugova, ka shpenzuar 4.343 euro për dreka zyrtare në periudhën janar-mars 20
Veliaj shpërblen të rinjtë me dreka për fushatë (FOTO LAJM) "Fushata nuk mund të kalohet vetëm me premtime e akuza", por edhe me dreka e darka, duke dëshmuar se shumë punë po bëhet
Ish ambasadori i Maqedonisë në Bruksel: Kumanova skenar i shërbimeve sekrete (VIDEO) Profesori universitar dhe ish ambasadori i Maqedonisë në Bruksel, Blerim Reka thotë se ajo që ndodhi në Kumanovë ishte s
Fatos Reka, ambasadori i ri i Shqipërisë në Maqedoni Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka dekretuar Fatos Rekën si ambasador të Shqipërisë në Maqedoni.
Ja emrat e dëshmorëve të familjes Jashari Komisioni për verifikimin e kategorive të luftës ka publikuar edhe emrat e dëshmorëve të Zonës Operative të Drenicës.