999 rezultate për

real

Messit po i mungon Ronaldo, ka mbetur "thatë" në 6 "El Clasicot" e fundit Real Madrid mbrëmë ka mposhtur Barcelonën me rezultat 2-0 në ndeshjen e La Ligas. Messi bëri një paraqitje të dobët,
Shoku i Ronaldos "dridh" Juventusin: CR7 e ndjen dëshirën e rikthimit në Real Madrid Crsitiano Ronaldo ishte prezent në "Santiago Bernabeu" për ndeshjen Real Madrid - Barcelona. Gazetari dhe shoku i Cri
Ramos i kundërpërgjigjet Pique: Reali më i dobët? Do të nënshkruaja tani të fitonim çdo "clasico" kështu Gerrard Pique edhe pse humbi kritikoi Realin, por Ramos i është përgjigjur menjëherë duke thënë se ai do të nënshkruant
Shënoi golin e parë në "El Clasico", Vinicius: E kishim provuar shpesh në stërvitje Ndeshja përballë Barcelonës në "Bernbeu" do të mbahet mend gjatë nga ylli brazilian i Realit, Vinicius Junior. Talent
U mposht në "Bernabeu", Pique: Reali më i dobët me të cilin jam përballur Barcelona humbi ndaj Real Madridit në "Santiago Bernabeu" me rezultatin e pastër 2-0, por Pique bëson se ky ishte Reali
Ronaldo nuk e harron Realin, feston pas golit të Vinicius (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka ndjekur nga tribuna e "Santiago Bernabeu" super ndeshjen mes Realit dhe Barcelonës. Portugezi nu
Real Madrid fiton "El Clasicon" dhe merr kreun (VIDEO) Real Madrid ka triumfuar në “El Clasicon” përballë Barcelonës brenda në “Bernabeu”. Triumf 2-0 dhe ngjitje në vendin
Zhbllokohet El Clasico, Reali në avantazh (VIDEO) Reali i Madridit ka kaluar në avantazh ndaj Barcelonës me Vincius. Braziliani bëri gjithcka vetë brenda zonës duke m
Ronaldos si ndahet zemra nga Reali, i pranishëm sot në "Santiago Bernabeu" (VIDEO) Luhet "El Clasico", një ndër ndeshjet më të mëdha në Botë dhe që shumë pak mund të rezistojnë pa e ndjekur, as Cristiano
Formacionet zyrtare: Real-Barcelona, Zidane lë në stol Modric (FOTO LAJM) Edhe shumë pak na ndajnë nga “El Clasico” që do të luhet në orën 21:00 në mitikun “Santiago Bernabeu”. Në kuadër të
Everton dhe Manchester United ndajnë pikët (VIDEO) Everton dhe Manchester United kanë barazuar 1:1 në javën e 28 të Premie League. Të dyja golat u realizuan në pjesën e
Mos e humbisni: Kjo është fëmijëria e Achraf Hakimit, lojtari që pritet të rikthehet te Reali (FOTO LAJM) Achraf Hakimi lindi në 4 Nëntor 1998 në Madrid në Spanjë. Ai është i pari nga tre fëmijët e lindur për nënën dhe baba
Ferland Mendy zbulon arsyen pse zgjodhi Realin para Barcelonës Mbrojtësi i majtë i Real Madridit i transferuar gjatë afatit kalimtar të verës ka qenë një objektiv edhe i Barclenës.
Manchester United "trullos" Grealish, i ofron trefishin e pagës Manchester United po bën maksimumin për të nënshkruar me yllin e West Ham, Jack Grealish. United shpresojnë të siguro
Pak orë para "El Clasicos" , presidenti i Realit takohet me Zidane Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka zhvilluar një takim me Zinedine Zidane para ndeshjes së sotme kundër Bar
Mesfushori i Kombëtares shkëlqen në Holandë, shënon një super gol (VIDEO) Lindon Selahi vazhdon të shkëlqejë në kampionatin holandez me fanelën e Twentes. Mesfushori shqiptar shënoi edhe në n
KORONAVIRUSI/ Infektohet zv.presidenti bashkë me 3 deputetë, qeveria fsheh numrin real të viktimave Katër ligjvënës iranianë janë infektuar me koronavirusin e ri, teksa ky virus po përhapet me shpejtësi në Iran, duke det
Vedat Muriqi rikthehet te goli, shënon ndaj Antalyasporit (VIDEO) Vedat Muriqi më në fund e ka gjetur rrugën deri te goli. Ai në ndeshjen e Fenerbahçes ndaj Antalyasporit realizoi gol
Po "mahnit" botën, Haaland "piketohet" nga Reali Real Madrid ka vënë Erling Haaland si prioritetin e skuadrës. ‘Los Blancos’ duket se do të futen me të gjitha forcat
Setien beson se mund ta mposhtë Realin me taktikat e Guardiolas Trajner i Barcelonës, Quique Setien, ishte i pranishëm në stadiumin Santiago Bernabeu të mërkurën në mbrëmje për ta parë