999 rezultate për

ramazani

Meta shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta shtroi një darkë iftari me rastin e Muajit të Ramazanit. Të ftuar ishin përfaqësues të
Ministrja Kodheli shtron iftar për familjarët e paqeruajtësve (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, në afrim të mbylljes së muajit të madhërueshëm të Ramazanit shtroi mbreme ifta
Namazet e natës tejmbushin xhamitë e vendit (FOTO-LAJM) Gjatë këtyre ditëve, çdo vit, gjatë Ramazanit, xhamitë në të gjithë Shqipërinë qëndrojnë të hapura 24 orë, për shkak të
Basha shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës z. Lulzim Basha shtroi mbrëmë një iftar me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit, i
Muaji i Ramazanit, ja si pritet iftari në të gjithë botën (FOTO-LAJM) Është iftari i cili mbledh të gjithë besimtarët myslimanë në përfundim të agjerimit. Teksa jemi futur në 10-ditëshin e f
Bushati shtron iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtroi mbrëmë një iftar në respekt të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Gjatë fjalës së
Ja çfarë shkruan "Bild" për Ramazanin Tabloidi gjerman "Bild" i ka kushtuar një shkrim muajit të Ramazanit. Ky tabloid jep 5 këshilla për të gjithë ata që
Dj Blunt: Në muajin e Ramazanit bie fluksi nëpër pub-e Qëllimi i clubeve të kryeqytetit gjatë verës është që të mbushen sa më shumë, dhe për këtë kërkohet muzikë e mirë dhe at
Presidenti Nishani shtron Iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Presidenti Bujar Nishani shtroi mbrëmmë një Iftar me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Të pranishëm në këtë Iftar
Muaji i Ramazanit nëpër botë përmes fotove (FOTO-LAJM) Prej disa ditësh besimtarët myslimanë kanë nisur muajin e Ramazanit i cili konsiderohet koha me e shenjte e vitit për 1.
Fuqia madhështore e Ramazanit (FOTO-LAJM) Janë disa foto të mrekullueshme që tregojnë fuqinë e bashkimit që sjell muaji i agjërimit, Ramazani. Ja momente kur besi
Lutja e babait dhe vajzës në muajin e Ramazanit Lutja e një babai dhe vajzës së tij të vogël në ditën e parë të muajit të Ramazanit. Fotoja është realizuar nga fotograf
Nis aksioni humanitar "Shporta e Ramazanit" Shoqata humanitare "AKEA" në Prizren ka nisur aksionin humanitar "Shporta e Ramazanit". Ky aksion ka për qëllim, që t
KMSH shtron iftarin e parë të Ramazanit 2014 Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit 2014, ku morën pjesë Ministri i Mirëqenie
Nuk mund të mungonte Shaqiri: Me fat Ramazanin! Edhe pse jemi në fazën më të nxehtë të Kupës së Botës "Brazil 2014" dhe pak ditë para sfidës Argjentinë-Zvicër, Xherdan
Rama uron besimtarët me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të Ramazanit. Përmes një kartoline
Nishani uron besimtarët për nisjen e muajit të Ramazanit "Me përulje, respekt dhe dashuri, për secilin musliman dhe secilin shqiptar, ju uroj me gjith’ shpirt, Gëzuar Muajin e
Obama uron besimtarët myslimanë për fillimin e Ramazanit Presidenti amerikan, Barack Obama uron myslimanët në Shtetet e Bashkuara dhe në gjithë botën për fillimin e muajit të sh
Basha uron besimtarët myslimane për nisjen e muajit të Ramazanit Kryetari i Partisë Demokratike i cili mban edhe postin e kreut të Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha uroi sot besimtarët
Pacolli uron besimtarët për Ramazan Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e madhërishëm të Ramazanit. “