999 rezultate për

qeverise

Ramës nuk i del inati me Metën: Pse nuk mbrojte Valbonën në kohën e Saliut Ditën e djeshme, Presidenti Meta doli kundër ndërtimit të HEC-eve në Vjosë pasi sipas tij, diccka e tillë do të sillte s
Meta forcon tonet: Arroganca dhe korrupsioni i qeverisë po largon shqiptarët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar ashpër në lidhje me renditjen e Shqipërisë në lidhje me numrin e azilantëv
Grenell vjen në Kosovë, Ambasada Amerikane jep detaje të vizitës Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka dhënë detaje lidhur me vizitën që pritet t’i bëjë emisari i presidentit Donald Trump
Andi Lila letër të hapur Dukës: Po i kërkon qeverisë atë që nuk e bën vetë Andi Lila nëpërmjet një letre të hapur presidentit të FSHF-së, Armand Duka, i thotë këtij të fundit se nuk është e drej
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë
COVID-19 në Shqipëri, Pipero zbulon çfarë i ka kërkuar qeverisë Mjeku Pëllumb Pipero u shpreh se ai ka kërkuar që të mos vazhdohet me praktikat e spitaleve Covid-19, por të hapen spita
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Izraeli mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për antisemitizmin Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit ka lëshuar komunikatë shtypi pas vendimit nga Qeveria e Kosovës që të bëhet pj
Kërkesat ndaj qeverisë, Liga e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat Liga Profesioniste e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat nëse qeveria nuk miraton kërkesat e bëra prej më shumë
Vendimet e Ligës, reagimi zyrtar pas mbledhjes Liga Profesioniste e Futbollit ka bërë me dije vendimet e marra ditën e sotme në mbledhjen e zhvilluar me presidentët e
Premierliga kërkesë qeverisë britanike që të mos vonojë rikthimin e tifozëve Pak para fillimit të sezonit të ri, Premierliga ka bërë thirrje drejt qeverisë britanike që të mos vonohen për rikthimin
Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Vendimi i qeverisë Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimi
Qeveria nuk plotësoi kushtet, Superiorja bojkoton kampionatin (FOTO LAJM) Fundjava nuk do të ketë kampionat. 10 klubet e Superiores, të mbledhura në fillim të muajit gusht, ishin të qarta dhe do
VV kërkon votat e AAK-së dhe PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash është përmendur edhe mundësia për mocion
Hoti në Bruksel kërkon liberalizmin e vizave për Kosovën Gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur në takim
Kryemadhi nxjerr "të palarat" e Qeverisë, çfarë i bëjnë punonjësve për të paguar të tjerë me kontrata 6 mujore Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nuk heziton të hedhë akuza ndaj qeverisë kur bëhet fjalë për pagat. Në një intervis
Superiorja drejt bojkotit: Protesta në bulevard për kërkesat tona Liga Profesioniste e Futbollit ka zhvilluar një tjetër mbledhje, këtë herë në Minsk. Një pjesë e presidentëve të Superio
Nxënësit në Maqedoninë e Veriut në protestë kundër mësimit online Unioni i Nxënësve të Shkollave të Mesme në Maqedoninë e Veriut, pasditen e sotme ka organizuar protestë kundër vendimit
Shqiptari që ka në dorë fatin e Qeverisë në Malin e Zi Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi tregon se as partia pro-perëndimore në pushtet dhe as aleanca rivale pr
Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviç, formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë sh