999 rezultate për

qeverise

"280 milion lek i mungojnë buxhetit të shtetit", PD akuza të forta qeverisë Rama Partia Demokratike ka bërë deklaratën e fortë se në buxhetin e shtetit mungojnë 260 milionë dollarë për shkak të korrups
KDI diskuton sot për dialogun Kosovë-Serbi Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mban sot tryezë diskutimi me temë “Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë pas formimit të Qeve
A u takua me Grenell në Mynih, çfarë deklaroi Kurti? Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka komentuar se pse nuk është takuar në Gjermani me të dërguarin e posaçëm ameri
Kurti: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve me Serbinë është bërë pa autorizimin e qeverisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se firmosja e marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Sebisë për hekurudhë
Rama i shkon në emision Blendi Fevziut dhe e kërcënon: Duhet të nisë hetim! Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar në “Opinion” ku po flitet për zhvillimet e fundit politike në vend.
Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për vete (FOTO LAJM) Të mërkurën e 12 shkurtit, Qeveria Kurti pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të viti
Ndryshime në qeveri: Gent Cakaj e ka prerë biletën, Braçe kalon tek bujqësia Marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria ka shkaktuar çarjen pa kthim të kabinetit qeveritar. Ministri i Jashtë
Kurti për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do vonohen dhe nuk do ta neglizhojnë dialog me Ser
Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do t’i rishqyrtojë të gjitha vendimet, përfshirë edhe emërimet në pozita të larta
DASH: Mezi po presim të punojmë me qeverinë Kurti Krijimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës e kanë përshëndetur edhe nga Departamenti i Shtetit Amerikan. Zëdhënësja
Qeveria Kurti gati, të emëruarit e Haradinajt lënë zyrat Kryeministri i ri, Albin Kurti, tashmë ka pranuar mandatin e tij edhe zyrtarisht. Shumica e ministrave kanë marrë mandat
Spasovski dhe Dimitrov urojnë Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e ri të zgjedhur dje në Kosovë, Alb
Soreca flet për Teatrin Kombëtar: Nuk futemi në punët e qeverisë "Ne nuk na takon të ndërhymë në punët e brendshme të qeverisë shqiptare, nese zgjedh t'a shëmbë apo t'a rindërtojë, ne k
Ambasadori amerikan reagon pasi Kurti u bë kryeministër Pas votimit të qeverisë së re në krye me Albin Kurtin, ka reaguar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett. Ko
Albin Kurti votohet si kryeministër, sa vota mori qeveria (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tashmë zyrtarisht ka marrë pozitën e kryeministrit të Kosovës.Me 86 vota pë
ZYRTARE/ Vjosa Osmani mbetet jashtë qeverisë, kush janë 15 ministrat e propozuar nga Kurti Kreu i Vetëvendosjes, dhe njëherësh kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, ka bërë propozimin e kabinetit qe
A i ka votat për formimin e qeverisë së re? Flet Kurti I mandatuar për kryeministër të Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka votat për formimin e qeverisë së re. Ai the
Siç u paralajmërua, AAK nuk voton qeverinë Kurti Para fillimit të seancës plenare për votimin e qeverisë re, deputeti Rasim Selmanaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës
Vetëm pak orë larg qeverisë së re të Kosovës, Kuvendi është gati Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare ku pritet të hidhet në votim Qeveria e re e Kosovës. Pjesë e seancës do të
Haradinaj nuk e dorëzon mandatin me ceremoni zyrtare Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj nuk do të dorëzojë mandatin me ceremoni zyrtare tek Albin Kurti. Këtë tha se