999 rezultate për

qeverise

Basha thirrje qeverisë: Rishikoni buxhetin, të shmangim krizën Lulzim Basha ka bërë një deklaratë për mediat lidhur me situatën e koronavirusit në vend dhe masat e qeverisë për parand
PD kundër vendimit të qverisë: Koronavirusi nuk infekton part-time sipas orareve që cakton nga shtëpia Rama Partia Demokratike ka kërkuar që të vendoset karantinimi i plotë 14 ditor për të penguar përhapjen e koronavirusit. P
Basha-Ramës: Shqipëria ka mangësi të mëdha, masat janë marrë me shumë vonesë Kreu i opozitës, Luzlim Basha iu përgjigj kryeministrit Rama, i cili tha sot se nuk është koha “për platforma dhe propoz
1300 raste të reja vetëm sot, guvernatori i Italisë bën thirrjen e fortë: Mbyllni gjithçka! Prej ditës së djeshme Italia është izoluar si pasojë e koronavirusit. Guvernatori i Lombardisë, Attilio Fontana, i ka dë
Thaçi i kërkon Qeverisë heqjen e taksës: Konfrontimi me SHBA-në gabim i pafalshëm Presidenti Hashim Thaçi ka qenë i ashpër ndaj Qeverisë të cilës i ka kërkuar që të mblidhet dhe të marrë vendime sipas k
Përveç ndeshjeve, disa skuadra në Serie A pezullojnë edhe stërvitjet Koronavirusi ka marrë përmasa të mëdha në Itali, organet kompetente pezulluan aktivitetet sportive deri në 3 prill, por
Virusi korona/ Këto janë masat e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut Sot Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e saj të 15, solli këto vendime në lidhje me masat për paran
Masat e rrepta të qeverisë italiane, futbollistët e Napolit në radhë për në supermarket (FOTO LAJM) Pas masave të reja të qeverisë italiane, të njoftuara dje në mbrëmje, për të minimizuar përhapjen e Coronavirusit, shumë
Qeveria miraton Projektbuxhetin për vitin 2020, e dërgon në Kuvend Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për ta dërguar në Kuvend, Projektligjin për buxhetin e vitit 2020. Ministri i
Vendimi i Qeverisë gati: 2 javë pushim njërit prej prindërve me fëmijë të vegjël Qeveria ka bërë gati vendimin për t’i dhënë ditë pushimi njërit prej prindërve të punësuar në sektorin publik dhe privat
Pezullimi i aktiviteteve sportive deri më 3 prill, ky është propozimi i FSHF-së Vendimi i fundit i qeverisë shqiptare për mbylljen e çdo aktiviteti sportiv deri më 3 prill prej frikës së përhapjes së
Koronavirusi "bllokon" Italinë, qeveria merr masat ekstreme Qeveria italiane ka vendosur të ndalojë lëvizjet në zonën e Lombardisë pas përhapjes së koronavirusit. Kështu, nga vendi
Anulohet vendimi i Qeverisë Haradinaj, "shpëtojnë" 50 milion euro? Ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës është anuluar vendimi i qeverisë “Haradinaj” për dy qasje në një mbikalim në autostr
1 muaj në krye të shtetit, Kurti numëron vendimet e qeverisë së tij ryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka numëruar vendimet e qeverisë së tij, në njëmuajshin e qeverisjes. Përmes n
"Reketi', Remenski: Nikollovski ia fshehu rastin qeverisë (VIDEO) Ish drejtori i DSK-së, Goran Nikollovski kishte dijeni për “Reketin” që në nëntor të vitit 2018, por nuk ka bërë asgjë,
Ramush Haradinaj justifikon arkivolin para Qeverisë: "Ishte aksion simbolik" Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij për shkak të një “aksioni s
Behgjet Pacolli pjesë e qeverisë Kurti? Dy deputetët e vetëm të Aleancës Kosova e Re (AKR) në këtë legjislaturë, Behgjet Pacolli dhe Mirlinda Sopi-Krasniqi, do
Meta për 2 Marsin: Nëse do të ketë provokime, përgjegjësia e qeverisë! Kreu i shtetit ka rrëfyer këtë mbrëmje në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” se cilat janë objektivat e tij për protestë
Basha i bën thirrje qeverisë për koronavirusin: Nisni kontrollet në pikat kufitare Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ka bërë apel qeverisë që të nisin menjëherë kontrollet në pikat kufitare për të shmangur
"Taksa nuk duhet hequr", zv/kryeministri i Kosovës qëllohet me vezë (VIDEO) Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është goditur me vezë afër objektit të Qeverisë së Kosovës.