999 rezultate për

qasje

"Mourinho, gjërat nuk bëhet duke bërtitur" Legjenda hollandeze e futbollit, Johan Cruyff ndjen se trajneri i Real Madrid, Jose Mourinho është duke paguar qasjen e
Pas revulucionit Egjipti ndryshon qasjen për Kosovën Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga priti sot në takim një delegacion nga Egjipti i kryesuar nga Ahmed F
Nuk ka ndryshim në kursin e qeverive serbe Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë është shprehur se vërehet një qasje i
Nobeli për Paqe, Arifi: BE, simbol uniteti Ndarja e Çmimit Nobel për paqe për vitin 2012, e fituar nga Bashkimi Europian do të paraqet impuls plotësues që Brukseli
Ndryshimet klimaterike kërkojnë një qasje globale Është zhvilluar në Tiranë konferenca ministrore "Përqasja rajonale me ndryshimet klimatike". Në fjalën e mbajtur në këtë
Jovanoviq: Serbia të ndryshojë qasjen ndaj Kosovës Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanovic në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve, B
BE: Qasje të ngadalshme ndaj Kosovës Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek është shprehur në një intervistë për Radio Kosovën, se B
Ministrat e jashtëm të BE-së diskutojnë për qasjen ndaj Kosovës Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë sot rreth qasjes së re të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës dhe
Ndarja e Kosovës nuk është qasje konstruktive Ambasadori i Britanisë së Madhe në Serbi, Michael Davenport deklaroi sot se ndarja e Kosovës nuk do të ishte qasje konst
Erdogan: Ligji francez me qasje raciste Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan ka shprehur mirënjohjen për senatorët francezë që e kanë dërguar për shqyrtim në
Dështimi i regjistrimit 2011- një qasje më ndryshe Regjistrim në vitin 2011 sigurisht nuk do të kemi. Përgatitja e këtij regjistrimi ishte e zymtë qysh prej nisjes. Me kër
Ahtisari: Serbia qasje me Kosovën Arrestimi i të akuzuarit për krime kundër njerëzimit, Ratko Mlladic, do të shënojë një fillim të ri për Serbinë në rapor
Wi-Fi internet shumë më të ngadalshëm Shpejtësia e qasjes në Internet përmes Wi-Fi është mesatarisht për 30% më e vogël në krahasim me shpejtësinë gjatë përdo
Kuvendi miraton vendim për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës Parlamenti i Maqedonisë sot me 90 vota pro dhe asnjë kundër miratoi Vendim ndaj ndryshimit të Kushtetutës së Republikës
Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Në seancën e sotme parlamentare ku u shtruan pyetjet e deputetëve, BDI pyeti për masat e ndërmarra nga ana e MPB në lidh
Kompanite bllokojne qasjen ne Facebook! Studimi më i ri tregon se të punësuarit në madje 54 për qind të kompanive në Shtetet
Deputete te BDI-se pa qasje ne sekretet shteterore Mbledhja e Komisionit për mbikëqyrje të punës së Drejtorisë për Siguri dhe Kundë
"Zgjohu" reagon ndaj qasjes joserioze te Maqedonise Lëvizja Qytetare “ZGJOHU!” dënon ashpër qasjen joserioze dhe tendencioze të autoriteteve
SHBA shpreson që Rusia të ketë qasje konstruktive ndaj Kosovës pas dështimit t& “Ne shpresojmë se Rusia do të veprojë në mënyrë konstruktive për të pranua
Brukseli: Për Serbinë, rruga drejt Evropës ka të bëjë me qasjen e saj konstruktive rreth Kosov&eum Komesari evropian për zgjerim Oli Rehn ka deklaruar se pret që Beogradi t’i qaset pozitivisht bisedimeve rreth statusit