999 rezultate për

pushtetit

Çfarë roli ka Thaçi në këto bisedime?! Partia e drejtuar nga Menduh Thaçi si duket e ka gojën më të mbyllur se pushteti. Kjo është koha kur PDSH-ja të zgjohet
Basha: Rama vulosi veprën e tij të kriminalizmit të pushtetit! Pas reagimit të Berishës në lidhje me vendimin për "Strazimirin", në heshtje nuk ka qëndruar edhe Basha, i cili ka akuzu
Brenda javës pritet të zgjidhet kriza politike në Maqedoni? Maqedonia më shumë se tre muaj po dridhet nga skandali i përgjimeve që shkaktoi krizë të thellë politike në vend, gjë që
"Dnevnik": A po përsëritet skenari ukrainas në Maqedoni? A po nis realizimi i të ashtuquajturit skenar ukrainas i opozitës për destabilizim dhe rrëzim të pushtetit përmes organi
Haradinaj: Arrestimi i Molliqaj mungesë morale e pushtetit Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka cilësuar arrestimin e sotëm të aktivistit të
LIVE/ Ndiqni bombën e 27 të Zaevit (VIDEO) Publikohet bomba e 27 ku lideri i Zoran Zaev, do të shpalosë materialet për të cilat thotë se dëshmojnë kriminalitetin,
Ekspertët: Incidenti i Goshincës, skenar i pushtetit Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se incidentet e fundit në Goshincë janë inskenime të pushtetit për të zhvendosu
Zaev: Partitë shqiptare të lidhura me Gruevskin dhe Mijallkovin Zoran Zaev gjatë një interviste të dhënë për "Kapital", ka folur mbi rolin e partive shqiptare të cilat i cilëson bashk
Zaev: Rrëzimin e pushtetit e bisedojmë në Bruksel Zoran Zaev është shprehur se do ti jep shans zgjidhjes së krizës në tavolinë, përpara se të përdoren mënyrat e tjera për
Berisha: Larje hesapesh midis balozëve të krimit në krye të pushtetit! Menjëherë pas dorëheqjes së dhënë nga Artan Didi, ish kryeministri Berisha ka reaguar përmes një postimi në Facebook. Ai
Naser Zyberi e quan PDSH-në patericë e VMRO-së Një ditë pas publikimit të bombës së 8 nga Zaev, kanë ardhur edhe reagimet e analistëve. Në njërën nga video-përgjimet t
Zaev: Ka persona në BDI dhe PDSH që janë shërbëtorë të pushtetit Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka deklaruar gjatë intervistës për emisionin "Shqip" të Rudina Xhungës se të dy partitë po
Mediat në Maqedoni ndodhen nën trysninë e pushtetit Në raportet e shumë organizatave të ndryshme ndërkombëtare, Maqedonia radhitet në grupin e shteteve me liri të kufizuar,
Zaev do të publikojë "bombën" e parë në oren 14:00? UPDATE - LSDM ka paralajmëruar për sot publikimin e materialeve komprementuese për qeverinë maqedonase, tashmë të njohur
Shekerinska: Gruevski po shkel mbi qytetarët Zv/kryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska, akuzon kryeministrin Gruevski se po bën "puç" ndaj shtetit. Në një konfer
Komunat veriore kërkojnë kompromis për buxhetin Kuvendet komunale të katër komunave veriore i kanë bërë me dije sërish qeverisë se nuk heqin dorë nga buxhetet që kanë m
Zaev: Tentim i çoroditur i pushtetit për të parandaluar “bombat” Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, thotë se aksioni “Puç” në të cilin policia ngre dyshime për kinse marrje jodemokratike të
Protestat ndërmjet pushtetit dhe opozitës Mijëra qytetarë kanë protestuar ditët e fundit ndaj kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa duke i kërkuar që të shkarkojë
Kur Isa Mustafa mbronte vendimet e pushtetit të egër serb Sheradin Berisha, mirëmbajtjës i faqes "Pashtriku", ka nxjerrë një shkrim të Isa Mustafës, kur ai ishte pjesë e struktur
"Mashtrimi i ri" Studentët e Lëvizjes për barazi "Studim-Kritikë-Veprim" sot kanë kryer një debat publik, duke shpërndarë një "trakt" tek