999 rezultate për

puneve

Sot nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme Kosovë-Maqedoni e Veriut Sot do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen reciproke të patentë-shoferëve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republik
Nga e hëna patentat e Kosovës do të njihen edhe në Maqedoni ​Të hënën pritet të nënshkruhet marrëveshja për njohjen reciproke të patent shoferëve ndërmjet Republikës së Kosov
Kërkim ndërkombëtar për personin që tentoi të vrasë Selën Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletarrest ndërkombëtar për Nikolla Vojminovskin, i dënuar me 13 vite burg sepse
Ministria tregon si u aksidentua makina e ministrit Mustafa Ministria e Punëve të Brendshme ka konfirmuar aksidentin në të cilën është përfshirë edhe një veturë në të cilën kanë qe
Rritet numri i të papunëve në Kosovë Edhe në vitin 2018, punëkërkuesit kosovarë u ballafaquan me mungesë të vendeve të punës. Papunësia për vitin 2018 ka
Genti Cakajt nuk i pritet të bëhet ministër, ky është veprimi i nxituar i tij (FOTO LAJM) Gent Cakaj është emri i propozuar nga kreu i qeverisë, Edi Rama për të marrë postin e ministri të Punëve të Jashtme dhe
Jo vetëm Cakaj dhe Shahini, shqiptarët e Kosovës që u bënë ministra në Shqipëri Gent Cakaj dhe Besa Shahini janë dy ministra të Republikës së Shqipërisë me origjinë nga Kosova, por ata nuk janë të vet
Sulmi kibernetik nga Serbia paralizon Kosovën Kosova po përballet me sulmin më të madh kibernetik në historinë e internetit. Sulmi i fuqishëm kibernetik që vjen nga S
Daçiç: Edhe ky shtet tërhoqi njohjen e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se Madagaskari ka tërhequr njohjen e shtetit të Kosovës.
Kosova sfidon Rusinë në Ukrainë Kosova e mbështet Ukrainën si shtet të pavarur e sovran dhe integritet territorial brenda kufijve të saj të njohur ndërk
Gjermania ndryshon politikat e pranimit të emigrantëve, kush mund të pranohet E quajnë “tetori i artë”, ose koha më e mirë në Gjermani që numri i të papunëve të bjerë në nivele rekord. Aktualisht
Tone të ashpra gjatë takimit në ministrinë greke? Flet Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë Vrasja e Konstandino Kacifas ka shkaktuar një frymë jo pozitive mes dy vendeve. Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë ë
460 000 qytetarë, në prag të mjerimit Vitin e kaluar, 460 mijë qytetarë të Maqedonisë kanë jetuar nën pragun e varfërisë , tregojnë statistikat e fundit nga E
Veliaj pret Franco Frattinin, ish-ministrin italian të Punëve të Jashtme të Italisë (FOTO LAJM) Frattini i entuziazmuar nga ndryshimet në Tiranë: “Gjeta një qytet më të bukur, më të pastër e me rrugë më të mira se të
Hashim Thaçi thotë se nuk di asgjë për mësuesit e rrëmbyer Komisioni Hetimor parlamentar për mësuesit e rrëmbyer ka nisur mbledhjen ku do të shqyrtohet materiali i dërguar nga ins
Për 17 vite, robotët do të na marrin më shumë se gjysmat e punëve Robotët do të kryjnë më shumë se “gjysmën e detyrave aktuale në vendet e punës” deri më 2025. Në një raport të Forumi
Zbardhen emrat e sipunëve në Shqipëri që punonin kundër UÇK-së (VIDEO) Në emisionin “Gjurmë Shqiptare”, të Top Chennel, se “Kush nuk e donte në Shqipëri UÇK-në? autori sjell pamje e situata q
Ky gur sot ka goditur Kosovën (FOTO LAJM) Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka dënuar sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objekti
TEPËR SEKRET/ Si t'i izolojmë familjet e rrezikshme Dokumenti "Tepër sekret", ku prokurori i përgjithshëm Aranit Çela bën raportin e një vizite vëzhguese në kampet e intern
Haradinaj e pranon: S'ka liberalizim për Kosovën Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist se Kosova do të marrë dritën jeshile nga Këshilli E