999 rezultate për

proteina

Hani kos çdo ditë? 10 fakte që duhet t'i dini Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona. Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më posh
Qerpikë të vegjël? Ushqimet që duhet të hani 1- Vezët Janë të pasura me proteina. Flokët dhe qerpikët janë të përbëra nga keratina dhe ushqimet e pasura me prote
6 ide mëngjesi nga personazhet e njohur Nëse je e lodhur me mëngjeset e përditshme dhe dëshiron disa ide mëngjesi nga personazhet e njohur për vaktin e parë të
Çfarë të hani gjatë verës? Këto janë ushqimet që mbajnë trupin në formë Në stinën e verës dieta duhet të jetë e kufizuar në proteina pasi ato rrisin nxehtësinë që çlirohet nga trupi gjatë tret
Muaji i Ramazanit: Çfarë ushqimesh duhet të shmangni për iftar Muaji i Ramazanit konsiderohet muaji më i shenjtë i tërë vitit sipas traditës islame. Myslimanët anë e mbanë botës e fes
Biokimistja shqiptare: Proteina ACE 2 rrit shanset e infektimit me Covid-19! Në një lidhje Skype për emisionin “360gradë” pedagogia e biokimisë Detina Zalli teksa foli mbi studimin më të fundit m
Ky lëng i thjeshtë që kemi në shtëpi shëron mëlçinë menjëherë Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato
100-vjeçari në Kinë shërohet nga koronavirusi Një pacient 100-vjeçar me Koronavirus i cili vuante nga Alzheimeri është kuruar pasi ka marrë gjak nga një person tjetër
Shkencëtarët pretendojnë se kanë gjetur proteina aliene Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur proteina të paprekura aliene në shkëmbin hapësinor që ra në Tokë 30 vjet më parë.
Ushqimet e pasura me proteina, thelbësore për shëndetin tonë Ushqimet me proteinë janë thelbësore për shëndetin tonë, sepse nëpërmjet tyre trupi ynë arrin të qëndrojë në këmbë. Ndaj
Si të zgjidhni qumështin e duhur Qumështi i zakonshëm i lopës apo kafshëve të tjera, pra ai me origjinë shtazore, është i paketuar me ushqyes të cilët bë
Nga kanceri i gjirit te stresi, "çudirat" e gjalpit të kikirikut Mahnitëse… 1.Ul rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit: Çdo vit raportohen rreth 246.000 raste të reja të kancerit t
10 receta për një mëngjes të shëndetshëm Të hani shpejt pasi zgjodheni mund t’i japë metabolizmit tuaj një rritje dhe nëse zgjidhni me mend, ushqimi gjithashtu m
Trupat tanë plaken në tre faza të ndryshme Sipas më shumë se 4000 testeve të gjakut trupat tanë plaken në tre faza të ndryshme. Studimi gjithashtu na konfirmon
Ushqimet më të mira për të ngrënë në mëngjes Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, të hahet mëngjesi nuk është i nevojshëm për të gjithë. Në fakt, kapërcimi i mëng
Shkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve tek meshkujt Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popul
Ky lëng i thjeshtë që kemi në shtëpi shëron mëlçinë menjëherë Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato
Zgjidhni mëngjesin tuaj sipas kalorive që ju duhen, receta të shijshme Ja cilat janë disa nga mëngjeset që duhet të provoni: Pica e mëngjesit Bëni një petë të trashë dhe piqeni në 450°F
A mund të kenë alergji foshnjat nga qumështi i nënës? Qumështi i nënës përfaqëson një ushqim të quajtur specifik dhe të projektuar nga natyra për të dhënë zhvillimin më të m
Pafund këshilla për të humbur në peshë, por ja disa të vlefshmë si shtuar kilogramë Nëse doni të fitoni peshë, e rëndësishme është ta bëni siç duhet. Pirja e sodave apo ngrënia e ëmbëlsirave mund t’ju ndi