999 rezultate për

propozimin

LDK nuk pranon propozimin e AAK-së Lidhja Demokratike e Kosovës refuzoi propozimin e AAK-së, që formula e ardhshme qeverisëse të ndërtohet nga treshja PDK,
Lagarde-monedhat, thirrje për grup brenda G20 Ministrja franceze e Ekonomisë, Christine Lagarde, bëri thirrje për krijimin e një grupi brenda G20 për të debatuar mbi
Anulimi i demonstratës, Rama refuzon propozimin e Arvizut Kryetari i PS, Edi Rama mësohet se ka refuzuar kërkesën e ambasadorit Amerikan në Tiranë për anulimin e manifestimit të
Nuk ka hetim zgjedhjesh, Kuvendi rrëzon propozimin e PS Nuk ka zgjidhje të krizës politike. Viti 2011 do të nisë sërish me të njëjtat debate të cilat sipas gjasave do të rindiz
Berisha: Po shqyrtojmë propozimin e opozitës Kryeministri Berisha në përgjigje të diskutimeve të deputetit Gramoz Ruçi tha se është i hapur dhe i gatshëm për rinumër
BE dorëzon sot propozimin për bisedime me Kosovën Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fule gjatë vizitës në Beograd do t’i dorëzoj Serbisë axhendën e pro
Serbia nuk pranon propozimin e BE-se Propozimi i BE-së që së bashku me Serbinë ta shkruajnë një rezolutë për Kosov&eu
Arifi: Do te debatojme per propozimin e Veliut Kryetarja e Komisionit për politikë të jashtme Teuta Arifi, konfirmon se ka marrë propozimin pë
Komuna Qender vazhdon te injoroje propozimin per Burmaline Kryetari i komunës qendër Vlladimir Todoroviç as në seancën e sotme nuk vendosi në rend
Qiproja greke refuzon propozimin "dy popuj me dy shtete" Lideri i qipriotëve grekë ka deklaruar të premten se është kundër propozimit të pal&e
Zvicer, referendum per propozimin per avokate per kafshet Në Zvicër sot po mbahet referendumi për propozimin që kafshëve të keqtrajtuara tu jepet e
Franca dhe Rusia miratuan propozimin per Iranin Rusia dhe Franca kanë miratuar marrëveshjen e cila synon t’i ulë tensionet rreth programit kund&eum
Maqedonia javen e ardhshme vendos per propozimin e Nimicit Vendimi i Maqedonisë rreth propozimit të fundit të ndërmjetësit Metju Nimic, për emrin e v
Nimic korrigjon propozimin e Tetorit Me optimizëm se zgjidhja e kontestit greko-maqedonas për emrin e vendit është afër, ka për
Greqia: Pranojme propozimin Republika Veriore e Maqedonise Greqia e pranon si kompromis të mirë propozimin e fundit të ndërmjetësit Metju Nimic për e
NATO e gatshme te shqyrtoje propozimin serb Jaap de Hoop Scheffer, sekretar i përgjithshëm i NATO-s, ka deklaruar se NATO është e gatshme të
Kuci kundershton propozimin e Tadic Zevendeskryeministri i Kosoves, Hajredin Kuci, ka deklaruar se kerkesa per fillimin e zbatimit te Planit Gjashtepikesh e
OKB pranon propozimin e Ban Ki-Moon Këshilli i Sigurimit i OKB-së i ka dhënë mbështetje raportit të Sekretarit të Pë
Kosova paraqet propozimin e saj per EULEX Në Kosovë, edhe gjatë ditës së sotme kanë vijuar negociatat në përpjekje pë
Thaci: Ja pse nuk pranojme propozimin Nëse Prishtina i pranon 6 pikat e propozuara nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon p&e