999 rezultate për

projektligji

VV injoron ligjin për referendum, a ka hequr dorë Kurti nga bashkimi kombëtar? Lëvizja Vetëvendosje për kohë të gjatë kishte paralajmëruar e punuar për dërgimin e Projektligjit për Referendum në Kuve
Lista Serbe bllokon gjashtë pika nga rendi i ditës në kuvend Kryesuesi i seancës së sotme të Kuvendit, Xhavit Haliti, është detyruar të tejkalojë 6 pika të rendit të ditës dhe të mo
Sot është dita e ushtrisë Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare me 46 pika të rendit të ditës, e në mesin e tyre edhe shqyrtimi i Projektli
Vijon seanca, kuorumi bëhet nga deputetët e PSD-së Ka vazhduar seanca, pasi Kuvendi shkoi në një pushim 15 minutësh që zgjati një orë, për shkak të mungesës së kuorumit. T
Miratohet ligji për veteranët, LDK ka hallin e FARK-ut Komisioni parlamentar për Arsim sot ka shqyrtuar në parim Projektligjin nr.06/L-093 për mbrojtjen e vlerave të luftës së
Sot është ditë e rëndësishme për veteranët, mësoni arsyen Shqyrtohet Projektligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, R
Kuvendi mbyll punimet pa opozitën, shtyhet ligji i magjistraturës Kuvendi ka mbyllur seancën e fundit këtë të hënë për këtë sesion parlamentar, ku në fund është shtyrë votimi për ligjin
I del kundër për teatrin, Rama përzë Majkon nga Kuvendi Pavarësisht debatit, maxhoranca arriti të votonte projektligjin për Teatrin Kombëtar, i cili i hap rrugën prishjes së go
Lu dhe Vlahutin organizuan pritje me rastin e lamtumirës, opozita nuk shkon Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin kanë organizuar me rastin e lamtumirës një pritje
Vendimet e plota që mori sot Kryesia e Kuvendit Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotme, të drejtuar nga Kadri Veseli, kryetar, në të cilën mo
Mblidhet Kryesia, a do të votojnë rezolutën për shkarkimin e drejtorit të Rikallos Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot. Në këtë mbledhje pritet të caktohet seanca e radhës parlamentare.
Tërhiqet Trump, nesër votohet projektligji për të mos ndarë familjet e emigrantëve Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka premtuar aksion konkret politik për të mbajtur familjet e bashkuara në mesin e një v
Mblidhet Kuvendi, mësoni rendin e ditës Sot do të mbahet vazhdimi i seancës së Kuvendit, ndërsa në rend dite janë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mba
Qeveria e Maqedonisë miraton njëzëri marrëveshjen për emrin Qeveria e Maqedonisë ka miratuar unanimisht marrëveshjen e nënshkruar me palën greke për emrin e ri të vendit, Maqedonia
Projektligji i qeverisë për shembjen e Teatrit, pikëpyetjet që ngre Projektligji “Për Përcaktimin e Procedurës së Veçantë për Negocim dhe Lidhjen e Kontratës me Objekti “Projektimin dhe Re
Sot mbahet seanca, rendi i ditës Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare, në të cilën do të ketë 23 pika në rend dite. Në këtë seancë do të b
Haradinaj i zgjuar, shkruan ide për qeverinë e ardhshme por harron të tijën Qeveria e Kosovës para pak ditësh ka marrë vendim që ta themelojë një komision për hartimin e Projektligjit për Qeverinë
Projektligji i ushtrisë shkon në sirtar të Haradinajt Ministria e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës me 8 ditë vonesë ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës draftligjet për transformi
Sot mblidhet kuvendi, VV kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit Sot në orët 10:00 do të mbahet seanca plenare në Kuvendin e Kosovës. Në rend të ditës janë gjithsej 10 pika, prej të
Ligjin që kundërshton Lista Serbe, MASHT vazhdon ta mbajë në sirtar Projektligji për arsimin e lartë, i cili ka më shumë se një vit që është tërhequr nga Kuvendi me arsyetimin se duhen bër