999 rezultate për

profesionale

Ksera-Gaiani, prezantohet projekti i punësimit në Itali Të gjithë ata që duan të punësohen në Itali do të duhet të frekuentojnëe kurset profesionale, që ofrohen në vendin tonë
Thaçi: Policia, një nga institucionet më të besuar nga qytetarët Kryeministri Hashim Thaçi me rastin e ditës së 6 shtatotit, ditës së Policisë së Kosovës mori pjesë në ceremoninë ku u z
Masterat profesionalë, miratohen 10 mijë kuota Qeveria ka miratuar dje vendimin për ndarjen e kuotave dhe menaxhimin e tyre në universitete për vitin 2012-2013, ku 10
Arsimi profesional, MASH shton bursat në 16 rrethe Ministria e Arsimit ka vendosur të shtojë bursat në të gjitha shkollat e mesme profesionale në 5 degë kryesore, të prefe
Krasniqi: Dino punoi për Kosovën Kuvendi i Kosovës ka mbajtur të premten një minutë heshtje për kryetarin e Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit,
Nënshkruhet marrëveshja për kontrollin e financave Ministri i Financave dhe kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi e cila synon
Femra më e re pilote në Angli Kjo është pilotja më e re femër në Britaninë e Madhe. 25 vjeçarja nga Britania e Madhe së pari ka ëndërruar për të ju
Injorohen certifikatat e shkollave profesionale Nxënësit që kanë mësuar dhe përfundojnë shkollën e mesme teknike në Kosovë, nuk e kanë lehtë të gjejnë vend pune si paso
Protesta e VV, 4 policë në masa ndëshkimore Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), ka ndërmarrë masa ndëshkimore ndaj katër pjesëtarëve policorë, të cilët kanë përdo
Dikur dhe sot, Pep Guardiola (FOTO LAJM) Ndërsa vazhdojnë spekulimet nëse Guardiola do të vazhdojë të rri në Camp Nou apo do të kalojë në një skuadër tjetër, Por
Urdhëri i Mjekut kërkon 9 muaj praktikë për mjekët Presidenti i Urdhërit të Mjekut, Din Abazaj i ka propozuar Minisitrisë së Shëndetësisë shtimin edhe me tre muaj të prakt
Manhatan, ndalohen xhinset në shkollë për profesorët Mësimdhënia, përvec misionit kryesor që ka, atë të shpërndarjes së dijes dhe njohurive tek nxënësit e studentët, është e
Censurohen xhinset për mësuesit Xhinset nuk janë për të gjithë – të paktën kështu mendon drejtori i shkollës "Rober Simon" në Manhatan të Shteteve të Ba
Ushtrimi i profesionit, pas praktikës mësuesit japin provimin e shtetit Të diplomuarit e degës së mësuesisë përveç praktikës mësimore do të duhet ti nënshtrohen edhe provimit të shtetit për të
Universiteti Epoka, partner në Projektin e BE-së, Tempus Në kuadrin e integrimit në Zonën e Europiane të Arsimit të Lartë, sikurse përshkruhet edhe në Kartën e Bolonjës, Univer
Google kanale me tema profesionale në Youtube YouTube mund të njoftojë javën e ardhshme akordin e arritur në media për shpërndarjen e programeve origjinale në kanale
5 karrierat profesionale më të gëzueshme 50 % e punëtorëve amerikanë janë të pakënaqur me punët e tyre aktuale. Ky rezultat vjen nga një sondazhi të bërë nga Car
SHGPV: Raportet e mediave serbe, joprofesionale ndaj Kosovës Shoqata e Gazetarëve të Pavarur të Vojvodinës (SHGPV) sot e ka kritikuar mënyrën, me të cilën shumica e mediave në Serbi
Berisha: Arsimi t’i përshtatet kushteve të tregut Kryeministri i vendit, Sali Berisha, në mbledhjen e sotme të qeverisë u ndal në arsimin universitar dhe atë profesional.
Poni: Policia do të jetë profesionale Ministri i Brendshëm Ferdinad Poni, i ka bërë thirrje qytetarëve të cilët kanë aplikuar për dokumentet e reja, si dhe a