999 rezultate për

prof

Fitoi betejën me Covid-19, rikthehet sërish në "front" mjeku i njohur Profesor Dhimitër Kraja ka marrë vendimin e madh për t'u rikthyer në spitalin Infektiv dhe për të luftuar betejën ndaj C
Histori suksesi, si mundi profesori i Harvardit të fitojë 1 miliard dollar nga koronavirusi Profesori i mjekësisë në Universitetin e Harvardit, Timothy Springer, është bërë i pasur nga COVID-19. Ai regjistroi një
Çfarë do të ndodhë me profilet në Instagram të personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi? Me numrin e vdekjeve që po rritet për shkak të koronavirusit nëpër botë, Instagram po ndërmerr hapa për t’i ndihmuar nj
"Ka mirënjohjen e të gjithëve", mesazhi emocionues për Tritan kalon Ai është një nga mjekët që ndodhen në vijën e parë të luftës përballë COVID-19. Ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Oge
Mimi Kodheli ''braktis'' politikën? Ky është profesioni për të cilin heq dorë Ahtu si gjithë të tjerët, edhe deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli po kalon këto ditë e izoluar në shtëpi. Teks
E shpëtoi COVID-19, si gjermania ra në kurthin e tutorit grek (FOTO LAJM) Një histori tronditëse për një grua 41-vjeçare gjermane e cila ka përfunduar në duart e një tutori grek, pas njohjes në
Flet profesori për vaksinën e tuberkulozit: Pse ata në moshë mbi 35 vjeç janë më të mbrojtur Edhe pse do të jenë studimet që do të dëshmojnë mbi rolin dhe efektshëmrinë e vaksinës së tuberkulozit ndaj koronavirusi
Johnny Depp hap llogari në Instagram dhe thyen rekord ndjekësish Aktori i njohur Johnny Depp i është bashkuar Instagramit në moshën 56 vjeçare. Me datë 16 Prill ai hapi për herë të parë
Megi Pojani mirëpret komentin: Meqë u mbyllën faqet +18 do të vizitojmë profilin tënd (FOTO LAJM) Megi Pojani është prurja më e re që po bën namin në Shoëbizin shqiptar. Ajo e ka nisur karrierën e saj si gazetare në
Ahmetaj: Kush janë profesionet që nuk do marrin asnjë ndihmë ekonomike nga qeveria Paketa e dytë e ndihmës ekonomike siguron të ardhura me vlerë 40 mijë lekë të reja deri në maj, për 176 mijë familje dhe
Profesoresha e Oksfordit jep shpresë: Jemi pranë vaksinës për koronavirusin Lajme të mira vijnë nga Universiteti i Oksfordit për prodhimin e një vaksie që mund të jete gati në shtator, sqaron prof
Lajm i mirë nga Britania, vaksina për Covid-19 do të jetë gati në shtator? Ekspertët në Britani thonë se e kanë gjetur një vakinë për të ndalur përhapjen e COVID-19. Profesoresha e Universitet
Shqiperia dhe Kosova pa strategji per profilin e diplomatit shqiptar Prof. Lisen Bashkurti Diplomacia shqiptare ne dy anet e kufirit kombetar, Shqiperi dhe Kosove eshte perballe sfidave
U shërua nga COVID-19 pasi u infektua në punë, mjeku dëshiron të kthehet prap në shërbim Pasi u lajmërua infektimi i tij, mjeku i njohur Dhimitër Kraja la Spitalin Infektiv për t’u rikthyer në banesë pasi kish
13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani përballen me falimentim Situata ekonomike e shumë klubeve të Bundesligës dhe të kategorisë së dytë gjermane është më dramatike se që është ditur
Ndjekësi e quan pornostare, Angela Martini i kthehet gjithë lezet joshëse nga karantina (FOTO LAJM) Kush tha që të rrish në shtëpi nuk është seksi? Nëse shkojmë në profilin e Angela Martinit do të shohim se veshjet e
Ku e ka origjinën 1 Prilli, dita e gënjeshtrave Dita e Gënjeshtrave, dikur ka qene dita e Vitit të ri. Me ndryshimin e kalendarit nga Julian në Gregorian, disa njerëz
Shkencëtarët thonë fjalën e fundit: Ibuprofen nuk sjell rrezik nëse e konsumoni për COVID-19! Nuk ka asnjë provë se Ibuprofen mund të jetë i dëmshëm për njerëzit me koronavirus. Shkencëtarëve në King's College L
“Vajza punon në spital", profesori shqiptar tregon tmerrin nga koronavirusi në Spanjë Profesori shqiptar në Spanjë, Albert Pelari ka treguar se vajza e tij punon në spital në Spanjë, ndërsa tha se atje mje
Infektohet me COVID-19 mjeku shqiptar, lajmin e jep Pipero Mjeku Pëllumb Pipero ka konfirmuar se mjeku Dhimitër Kraja, i cili u rikthye për të shrbyer në spital, është prekur nga