999 rezultate për

prodhimi

OFL mësyn në Fier dhe Kurbin, kush e mori formularin këtë herë Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë dy personave të dënuar
Drogë dhe armë, vlonjati e pëson pas kontrollit të shtëpisë Një 36 vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi ju gjetën 22 kg kanabis sativa, 2130 fara kanabisi dhe municion
Arrihet konsensusi, Italia miraton paketë e re 4 miliard euro Koalicioni qeverisës, i udhëhequr nga partia anti-estabilisment, Lëvizja 5 Yje dhe partia e qendrës së majtë PD, ranë da
Magjepsëse, kriporja dhe "liqeni" rozë në Nartë (FOTO LAJM) Laguna e Nartës ofron gjithnjë pamje fantastike, herë me gjallesat që jetojnë aty dhe herë me kriporet që i japin zonës
Pamjet magjepsëse, kriporja dhe "liqeni" rozë në Nartë (FOTO LAJM) Laguna e Nartës ofron gjithnjë pamje fantastike, herë me gjallesat që jetojnë aty dhe herë me kriporet që i japin zonës
Vjedhje dhe drogë, OFL "ultimatum" 4 të fortëve në Korçë Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar katër të dënuarve në Korçë, duke iu kërkuar të deklarojnë burimet e pasurisë
I dehur në timon, kontrolli i policisë fundos 23 vjeçarin U konstatua se ishte i dehur në timon, por pas kontrollit të makinës, 23-vjeçarit iu shtuan edhe dy akuza të tjera. A
Ç'po ndodh brenda garës multi-miliard dollarëshe për prodhimin e vaksinës kundër COVID-19 Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonk se parandalimi i saj mund të arrihet pë
Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë. Vitet që shkuan nuk ka prodhuar as laptopa. Por, tani përfundimisht
"Film reaksionar e armiqësor", ngjarja në Kinostudio që alarmoi udhëheqjen dhe kryqëzoi 12 kineastë Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit të cilat i përkasin
Kush janë tre "të fortët" e Vlorës që morën sot letrën nga OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë tre personave banues n
COVID-19/ Sejko: Banka e Shqipërisë parashikon rënie të prodhimit kombëtar në -6% Banka e Shqipërisë vlerëson se goditjet nga pandemia Covid-19 në ekonomi do të jenë të forta këtë vit. I ftuar në em
Këngëtari me famë botërore heq dorë nga muzika, arsyeja do t'ju habisë (FOTO LAJM) Ed Sheeran ka hedhur poshtë kitaren e tij për t’u marrë me prodhimin birrës. Ylli 29-vjeçar thuhet se po bën markën e
Efektet e Covid-19: Në Shqipëri pritet rritje e prodhimit të kanabisit Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rrit
Rama nxjerr videon nga Malësia e Madhe: Do të punësojmë fermerët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama këtë të hënë e ka nisur me pamje nga Tamara e Malësisë së Madhe teksa premton vende të reja pune.
Lehtësoi masat ndaj COVID 19, shtohet numri i rasteve në Gjermani Vetëm një javë pasi Gjermania lehtësoi masat kundër koronavirusit, autoritetet raportuan për rritje të lehtë të rasteve
Alketa Vejsiu bën gjestin e madh për të mposhtur COVID-19: 40 rrobaqepësës do të qepin maska! "I jam ofruar Ministrisë së Shëndetësisë, për prodhimin e masakve..." Në një lidhje në emisionin “Opinion” edhe moder
Bilanc lufte në Itali, Conte merr vendimin drastik Pandemia që po merr mijëra jetë njerzish në Itali ka shtyrë autoritetet të mbyllin të gjitha aktivitetet e prodhimit në
VOA: Drejt prodhimit të një vaksine për koronavirusin Vaksina e parë e mundshme kundër koronavirusit është në fazën drejt testimit tek njerëzit. Kanë kaluar vetëm gjashtë
Drejt prodhimit të një vaksine për koronavirusin Vaksina e parë e mundshme kundër koronavirusit është në fazën drejt testimit tek njerëzit. Kanë kaluar vetëm gjashtë