999 rezultate për

prioritete

Mustafa: Ja prioritetet e Qeverisë për vitin 2016 Përmes një postimi në Facebook kryeministri Isa Mustafa tregon 5 prioritetet e Qeverisë që ai drejton për vitin 2016.
Qeveria dhe opozita me prioritete të kundërta për 2016-ën Shumë prioritete parashihen në agjendën e Qeverisë së Kosovës për vitin 2016. Por, njëkohësisht, paralajmërohet edhe një
Batuta e Ndocaj: Rashë nga qielli në Parlament Jashtë sallës së Kuvendit, deputeti Ndocaj ka komentuar deklaratën e kreut të Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili
Tahiri pas takimit me ambasadorët: Diskutuam prioritetet e MPB Pas takimit të mbajtur me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë, ministri Tahiri tha se u fol për priori
Mustafa në Gjakovë: Bujqësia, prioritet mbi prioritetet Kryeministri Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë Memli Krasniqi, dhe ai i Financave, Avdullah Hoti, vizito
Thaçi në Maltë: NATO dhe BE, prioritetet tona kryesore (FOTO LAJM) Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvilluar një vizitë në Maltë ku është me kryeparlamentarin maltez, Anglu
Bushati-Hahn: Po punojmë për plotësimin e 5 prioriteteve! Gjatë një konferencë për shtyp në përfundim të takimit të Këshillit të Stabilizim-Asociimit, Ministri i Jashtëm, Ditmir
Veliaj në Shën Gjergj: Do të punoj jo vetëm për qytetin, por për të gjithë Tiranën Ministri i Mirëqënies Sociale në largim, Erion Veliaj ka vizituar qytetarët në Shën Gjergj, duke thënë se në rast se vje
Alves dhe Xavi, prioritetet e Bartomeut Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka vendosur të merret personalisht me dy çështje të hapura në kampin kata
Hahn: Të forcohet sundimi i ligjit. Rama: Fokusi te 5 prioritetet Është zhvilluar sot takimi i raundit të pestë të Dialogut të Nivelit të Lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë
Danielsson: Gjithëpërfshirje për realizimin e reformave Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregëtisë dhe Sipërmarjes, Arben Ahme
MSA-ja dhe liberalizimi i vizave, prioritete të qeverisë Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ka folur në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, për pr
Gjosha: Në rrugë të mbarë për hapjen e negociatave, në fokus 5 prioritetet Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi sot një takim me gazetarët për t’ju komunikuar disa prej objekt
Kuvendi i Kosovës, mazhoranca e opozita me prioritete të ndryshme për 2015 Kuvendi i Kosovës pritet t’i kthehet axhendës së rregullt të punimeve më 15 janar, pas pushimeve për festat e fundvitit.
Peleshi pret Fleckenstein: Prioritet zbatimi i ligjit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, zhvilloi sot një takim me Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Evropian, Knut
Thaçi: Ja cilat janë prioritetet diplomatike të Kosovës Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka shpalosur prioritetet diplomatike të Kosovës përpara trupës
Përmbushja e 5 prioriteteve të lëna nga BE, prioritet i punës së qeverisë Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha, priti sot në një takim kortezie ambasadorin e ri të Francës z. Ber
Agolli: Berisha e ka fe politikën “Edi Rama e ka hapur sheshin e ndërtimit të pallatit të ri dhe deri këtu po ecën mirë, por unë do të thosha që të mos mu
Haradinaj përgatitet për kryeministër Kryetari i AAK-së, i nominuar nga opozita për kryeministër, Ramush Haradinaj është shprehur se AAK, LDK dhe NISMA po pun
Krijimi i administratës eficente, një nga pesë prioritetet e qeverisë Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha priti sot në një takim z. Suad Music, Drejtorin e Shkollës Rajonale