999 rezultate për

prifterinj

Vriten priftërinjtë që i'u kundërvunë narkotrafikantëve Atë Alejo Nabor Jumenez dhe Atë Jose Juarez de la Cruz, janë gjetur të vrarë, pasi ishin rrëmbyer në Verakruz të djelën
Shqiptarja ofroi djalin 5 vjeç për kënaqësitë seksuale të priftërinjve Një ngjarje ku është zvarritur prej korrikut të vitit 2014, ku nëna e një djali e ka ofruar tek epshet e priftërinjve, k
Kuçi: Prokurorët të jenë si priftërinjtë Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka thënë në Konferencën e Prokurorëve se, e di sa e rëndë është puna e tyre dhe pe
Imamët dhe priftërinjtë e Klinës bashkohen në futboll Imamët dhe priftërinjtë e Klinës u mblodhën në një fushë futbolli, luajtën për 30 minuta dhe i dërguan botës një mesazh
Peshkopi Jovan kërcënohet me ekzekutim Peshkopi Jovan, udhëheqës i Kishës Ortodokse nga Ohri, në burgun e Idrizovës është përballur me tortura dhe me dhunë.
Skandal! Priftërinjtë e Athinës në Korçë, thirrje raciste kundër shqiptarëve Në një shkrim të publikuar sot në faqen online të gazetës "SOT" është ndalur tek një çështje sensitive, e ku në thelb ja
Edhe priftërinjtë mund të kenë qenë spiunë? Komisioni për Lustrim ka nisur të shohë edhe raste priftërinjsh dhe peshkopësh, të cilët mund të kenë bashkëpunuar me sh
Martirët e katolicizmit ekspozohen te "Dëshmorët e Kombit" (FOTO LAJM) Bulevardi qëndror i Tiranës,"Dëshmorët e Kombit", është zgjuar ndryshe nga ditët e tjera mëngjesin e sotshëm për shkak t
Agolli: Janullatosi nuk erdhi për të qëndruar në Shqipëri Përplasjet mes besimeve fetare, shkrimtari i njohur Dritëro Agolli i cilëson si të nxitura dhe sajuara nga jashtë. Në nj
Mashtruesit vishen si priftërinj dhe përfitojnë në emër të kishës Një mënyrë e re përfitimi po praktikohet nga disa mashtrues që cilët vishen me rrobat e priftërinje ortodoks dhe mbajnë
Priftërinj grekë dhe serbë bashkohen kundër kishës maqedonase Kontesti i emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë dhe problemet mes dy shteteve, duket se po ndërhyjnë edhe në punët e Kishës
Komision hetimi në Vatikan për abuzimet seksuale Papa Françesku do të ngrejë një komitet në Vatikan për të luftuar abuzimin seksual të fëmijëve brenda Kishës Katolike dh
Përmet, Priftërinjtë: S’kemi hequr dorë nga kisha Priftërinjtë e Përmetit u janë drejtuar sot magazinës së qendrës kulturore në Përmet për të tërhequr objektet kishtare,
Priftërinjtë e duan kishën në Oktis Gurëthemeli për ndërtimin e kishës do të ndodhë deri më 20 shtator, pasi priftërinjtë e Mitropolisë Dibër-Kërçovës janë
Përmet, Priftërinjt s'heqin dorë Mesha e së dielës në oborr Priftërinjtë nuk heqin dorë. Ndonëse prej disa ditësh godina e Pallatit të Kulturës i është kthyer bashkisë, së cilës i
Konflikti për Pallatin e Kulturës, priftërinjtë meshë në rrugë Vijon të jetë e tensionuar situata pranë ndërtetsës së Palatit të Kulturës në Përmet ku përfaqësuesit e Kishës Ortodokse
Priftërinjtë rimarrin me forcë kishën (VIDEO) Update - Sot në mëngjes besimtarët ortodoksë janë futur me forcë në Pallatin e Kulturës, e cila përdorej si kisha e Shën
Nxjerrja e priftërinjve nga Pallati i Kulturës në Përmet, reagon Greqia Greqia reagon ndaj ndërhryjes së përmbarimit në Përmet për të kthyer në identitet Pallatin e Kulturës së këtij qyteti, q
Pallati i Kulturës, përmbarimi përplaset me priftërinjtë Zyra e Përmbarmit përplaset me komunitetit ortodoks në lidhje me Pallatin e Kulturës “Naim Frashëri”, në Përmet. Përplas
Hoxhallarët dhe priftërinjtë, 155 milionë denarë borxhlinj Hoxhallarët e Maqedonisë si detyrues individual për kontributet pensonale kanë borxh 86 milion denarë, kurse priftërinjt