999 rezultate për

presidentin

Kurz vjen në Kosovë për dialogun me Serbinë Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz javën tjetër do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Të martën ai do të takohet me
Khabib takon presidentin e klubit shqiptar, ka një mesazh për kosovarët (FOTO LAJM) Presidenti i Futboll Klub Prishtinës, Remzi Ejupi është takuar sot me kampionin e botës në artet e miksuara marciale, Kh
Khabib shtrëngon duart me Erdoganin (FOTO LAJM) Kampioni absolut në peshat e lehta të UFC-së, Khabib Nurmagomendov pas triumfit në Las Vegas përballë kundërshtarit irla
Haradinaj takon presidentin malazez, asnjë fjalë për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në margjina të Konferencës për Ekonomi në Budva, ka takuar presidentin e Malit
Legjenda Tyson sherr me presidentin e UFC? (FOTO LAJM) Legjenda e boksit Mike Tyson, njihet si mik i ngushtë me presidentin e UFC Dana White. Së fundmi midis dy sportistëv
Çfarë pune bën ti? Presidenti fikson fare Kim Kardashianin Mesa duket presidenti i Ugandës nuk është fans i “Keeping up with the Kardashians”. Kim Kardashian, së bashku me Kany
Largohet nga Juventusi, Marotta takohet me presidentin e Interit Javën e ardhshme te skuadra e Juventusit do të mbahet asambleja e përgjithshme që ku Giuseppe Marotta do të largohet zyr
Benzema replikon ashpër me presidentin e federatës Karim Benzema nuk është pjesë e kombëtares së Francës prej vitit 2015. Francezi u përjashtua nga kombëtarja për shkak të
Khabib kërcënon presidentin e UFC-së Kampioni i botës në UFC, Khabib Nurmagomedov i’a doli të fitojë me nokaut ndaj irlandez, Conor McGregor. Pas duelit mes
Pas luftës të bandave në Bllok del një kërkesë për presidentin Partia Demokratike kërkon nga Presidenti Ilir Meta që të mblidhet urgjentisht këshilli i Sigurisë Kombëtare. Reagimi vje
Përplasja me presidentin, Sukaj drejt divorcit me Laçin Aventura e Xhevahir Sukajt te Laçi mund të mbyllet pa nisur ende mirë. Sulmuesi shkodran, për të dytën ndeshje radhazi n
Vuçiç e pranon tek Putini se është dështuar me korrigjimin e kufijve Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar në Moskë pas takimit me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin se nuk ka
Vuçiç: I tregova Putinit se frikësohemi nga shqiptarët Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka deklaruar në Moskë pas takimit me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin se nuk ka
Përqafimi i ngrohtë i Ramës me Vuçiçin po bën bujë në Internet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama disa muaj me pari ishte në Bullgari, pasi kishte marrë pjesë në Samitin e Sofjes për Ballkanin Per
Presidenti i FIFA-s viziton Kosovën Në një atmosferë tejet të përzemërt dhe miqësore është zhvilluar sot takimi ndërmjet presidentit të FIFA-s, Gianni Infan
Thaçi i gëzuar se takoi idolin e tij në New York Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Facebook, ka publikuar foto dhe detaje nga takimet që po zhvill
Thaçi takohet me Tusk, Haradinaj i rri pranë dhe dëgjon bisedën Gjatë qëndrimit në New York në Asamblenë Gjenerale të Kombeve të Bashkuara, presidenti i Republikës së Kosovës së bashku
Basha tregon rrugën që Rama ka ndjekur për të ndryshuar kufirin e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të
Edhe boshnjakët protestojnë më 29 shtator, kundër Thaçit Partia Evropiane e Aksionit Demokratik, e komunitetit boshnjak në Kosovë, ka i paralajmëruar që do ta mbështet “Protestë
Panucci padit Nishanin në gjykatë, gazeta amerikane i kushton vëmendje (FOTO LAJM) Lajmi i bujshëm i publikuar pak ditë më parë, se trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci kishte paditur në gj