999 rezultate për

portugali

Telashe për Portugalinë, kjo pije do i japë energji Uruguajit Në mediat sportive po qarkullon një lajm se avioni që Uruguaji ka udhëtuar për në Rusi ka qënë i mbushur me "Yerba mate"
Suarez ka një paralajmërim për Portugalinë Uruguaji do të përballet me Portugalinë mbrëmjen e sotme në "Fisht Stadium" ku njëra nga këto dy skuadra do të largohet
Trajneri i Portugalisë "shtang" Uruguajin: Jemi më superiorë Dita e parë e fazës së 1/8-ve do të zbresë në fushë dy "yjet" më të mëdhenjë të momentin, Lionel Messin dhe Cristiano Ro
Lojtarët e Iranit priten si "fitimtarë" në shtëpi (VIDEO) Kombëtarja e Iranit edhe pse u përpoq shumë nuk arriti ta kalojë grupin B, pasi përfundoi me vetëm një pikë më pak se dy
Messi kundër Ronaldos, në këtë fazë mund të përballet Argjentina dhe Portugalia (FOTO LAJM) Duket se përballja midis Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të teta
Ronaldo tradhëton Portugalinë, këto janë skuadrat që mund të përballen luzitanët për të arritur në finale Ronaldo e ka tradhtuar në ndeshjen ndaj Iranit skuadrën e tij pas asaj humbje të penalltisë. Nëse Ronaldo do të kish
Kjo është data dhe orari kur do të luhen sfidat Uruguai - Portugali dhe Spanjë - Rusi Sot u luajtën ndeshjet e fundit të Grupit A dhe B të Botërorit, ku u përcaktuan 4 ekipet që u kualifikuan në 1/16-at e f
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ave të Kupës së Botës Janë mbyllur llogaritë dhe për Grupin B në Kupën e Botës. Spanja në ndeshjen e fundit u përball me Marokun, me të cilin
Ky është lojtari i ndeshjes, Iran - Portugali Në “Mordovia Arena” të Saranskit u luajt sfida e tretë e Grupit B të Botërorit mes Iranit dhe Portugalisë. Ky takim u
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e
Përsëri penallti nga VAR, Irani barazon rezultatin ndaj Portugalisë (VIDEO) Irani ka barazuar rezultatin ndaj Portugalisë në "Mordovia Arena". Ai që ka shënuar është Ansarifard që ka realizuar
Çmenduri në grupin B, dy gola në minutat e fundit përcaktojnë gjithçka Spanja nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 me Marokun, por ky barazim çuditërisht i ka dhënë vendin e parë në Gru
Shokohet Spanja, ndryshon rënditja e grupit B Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Përfundojnë pjesët e para, ja si ndryshon renditja Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Super Quaresma, Portugalia kalon në avantazh ndaj Iranit (VIDEO) Portugalia ka kaluar në epërsi ndaj Iranit në "Mordovia Arena". Ai që ka shënuar ëshë futbollisti Ricardo Quaresma q
Maroku shokon Spanjën, rrezikohet kualifikimi (VIDEO) Maroku ka surprizuar Spanjën pasi ka arritur që të kalojë në avantazh në minutën e 14 me anë të Boutaib. Momentalisht
Formacionet zyrtare: Iran - Portugali Irani dhe Portugalia do të luajnë sot ndeshjen e tretë të Grupit B të Kupës së Botës. Portugalia e do me çdo kusht f
Tifozët e Iranit lenë pa gjumë Portugalinë, Ronaldo i kritikon nga dritarja (VIDEO) Portugalia pritet të përballet me Iranin mbrëmjen e sotme për ndeshjet e treta të Botërorit. Por një ngjarje e papri
Sfida Iran-Portugali vendos përballë portugezët Dita e 12-të e Botërorit na ka rezervuar shumë surpriza, ku do të ketë 4 takime me plotë emocione. Ditën e sotme do t
Nisin ndeshjet e treta të Botërorit, Irani kundër Portugalisë për të bërë histori Ditën e sotme do të hapen sfidat e ndeshjeve të treta dhe të fundit për grupet. Gjithashtu kanë ndryshuar numri i për