portugali

Paqe mes Portugalisë dhe Kroacisë, Holanda fiton me përmbysje Portugali dhe Kroaci kanë barazuar me shifrat 1-1 në takimin miqësor të zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Estadio Algarve”.
E dashura e Vardyt çmend Portugalinë me format e saj (FOTO LAJM) Bashkëshortja e futbollistit Jamie Vardy, Rebekah Vardy është duke kaluar disa ditë pushimi në Portugali, aty ku po tërh
Ronaldo refuzon ftesën e Portugalisë për këtë arsye Sipas raportimeve në mediat italiane thuhet se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet që kombëtarja e t
Lojtari më i Mirë i Vitit? Messi mbetet jashtë UEFA e ka bërë publike listën me tre kandidatë për çmimin e madhë Lojtari më i Mirë i Vitit i UEFA-s për sezonin që lamë
Goli i sezonit, UEFA publikon kandidaturat (VIDEO) Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”. Kështu kj
Tmerr në Portugali, thyhet rekordi, ja sa shënoi termometri Lisbona theu rekordin e temperaturave të nxehta, ndërsa vala e pandërprerë e nxehtësisë vijon të jetë në Portugali dhe S
Oligarkët kinezë po blenë Portugalinë Kur ishte trojka ajo që përcaktonte fatet e Portugalisë, Kina bleu masivisht sipërmarrje portugeze. Tani ajo do të blejë
Iker Casillas zbulon se ku do e mbyll karrierën Portieri spanjoll, Iker Casillas po përgatitet për sezonin e ri me Porton, që do të jetë i katërti në Portugali. Ai do t
Legjenda e Chelseas shijon pushimet në plazhet e Portugalisë (FOTO LAJM) Ish-lojtari i Chelseas, John Terry ndodhet me pushime në plazhet e Portugalisë së bashku me familjen e tij. Ai është
Portugalia U-19 shpallet kampione e Europës , mposht në finale Italinë (VIDEO) Portugalia mposhti Italinë në finalen e Europianit të 19-vjeçarë të zhvilluar në Sianajoki të Finlandës. Koha e rregu
Zjarret më të frikshme këtë shekull, si u dogj edhe Portugalia me Rusinë Zjarri në periferi të bregdetit lindor të Athinës, që deri tani ka marrë 84 jetë, është ndër më shkatërrimtarët në Evrop
FIFA e kishte parashikuar eliminimin e Portugalisë dhe Argjentinës (FOTO LAJM) Botërori ka hyrë ne fazën me eleminim direkt dhe që përapra filimit të këtij turneu janë bërë parashikimi për fituesin e
Uruguaji - Portugali, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Edinson Cavani me dy golat e tij e ka dërguar Uruguain në çerekfinale të Kupës së Botës në Rusi të shtunën. Uruguai e
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Uruguaji - Portugali Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin e përgjithshëm 2-1 përballë Uruguait. Dy gola
Cavani i tregon Ronaldos se kush bën ligjin, Portugalia jashtë Botërorit Ky nuk është Botërori i Messit dhe Ronaldos. Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin
Uruguaji përsëri në epërsi ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguaji ka kaluar përsëri në epërsi ndaj Portugalisë në "Fisht Olympic Stadium". Autori i golit është Edinson Cavan
Mbrojtje e përgjumur, Portugalia barazon rezultatin ndaj Uruguajit (VIDEO) Portugalia ka rihapur ndeshjen ndaj Uruguajit në "Fisht Olympic Stadium", pasi shënoi golin e barazimit. Ai që arrit
Përfundon pjesa e parë, Uruguaji e mbyll në epërsi ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguai e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë kundër Portugalisë me rezultatin minimal 1-0 në "Fisht Olympic Stadium" nde
Zhbllokohet ndeshja, Uruguaji kalon në avantazh ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguaji ka kaluar në avantazh ndaj Portugalisë në "Fisht Olympic Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi i PSG, E
Ronaldo përballë Suarezit, formacionet zyrtare: Uruguaj - Portugali Uruguaji dhe Portugalia do të luajnë ndeshjen e dytë të Kupës së Botës me eliminim direkt. Të dyja skuadrat do të bë