E FUNDIT/ Një i vdekur në Vlorë, mendohet për vetëvrasje
999 rezultate për

portugali

Zjarret më të frikshme këtë shekull, si u dogj edhe Portugalia me Rusinë Zjarri në periferi të bregdetit lindor të Athinës, që deri tani ka marrë 84 jetë, është ndër më shkatërrimtarët në Evrop
FIFA e kishte parashikuar eliminimin e Portugalisë dhe Argjentinës (FOTO LAJM) Botërori ka hyrë ne fazën me eleminim direkt dhe që përapra filimit të këtij turneu janë bërë parashikimi për fituesin e
Uruguaji - Portugali, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Edinson Cavani me dy golat e tij e ka dërguar Uruguain në çerekfinale të Kupës së Botës në Rusi të shtunën. Uruguai e
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Uruguaji - Portugali Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin e përgjithshëm 2-1 përballë Uruguait. Dy gola
Cavani i tregon Ronaldos se kush bën ligjin, Portugalia jashtë Botërorit Ky nuk është Botërori i Messit dhe Ronaldos. Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin
Uruguaji përsëri në epërsi ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguaji ka kaluar përsëri në epërsi ndaj Portugalisë në "Fisht Olympic Stadium". Autori i golit është Edinson Cavan
Mbrojtje e përgjumur, Portugalia barazon rezultatin ndaj Uruguajit (VIDEO) Portugalia ka rihapur ndeshjen ndaj Uruguajit në "Fisht Olympic Stadium", pasi shënoi golin e barazimit. Ai që arrit
Përfundon pjesa e parë, Uruguaji e mbyll në epërsi ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguai e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë kundër Portugalisë me rezultatin minimal 1-0 në "Fisht Olympic Stadium" nde
Zhbllokohet ndeshja, Uruguaji kalon në avantazh ndaj Portugalisë (VIDEO) Uruguaji ka kaluar në avantazh ndaj Portugalisë në "Fisht Olympic Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi i PSG, E
Ronaldo përballë Suarezit, formacionet zyrtare: Uruguaj - Portugali Uruguaji dhe Portugalia do të luajnë ndeshjen e dytë të Kupës së Botës me eliminim direkt. Të dyja skuadrat do të bë
Telashe për Portugalinë, kjo pije do i japë energji Uruguajit Në mediat sportive po qarkullon një lajm se avioni që Uruguaji ka udhëtuar për në Rusi ka qënë i mbushur me "Yerba mate"
Suarez ka një paralajmërim për Portugalinë Uruguaji do të përballet me Portugalinë mbrëmjen e sotme në "Fisht Stadium" ku njëra nga këto dy skuadra do të largohet
Trajneri i Portugalisë "shtang" Uruguajin: Jemi më superiorë Dita e parë e fazës së 1/8-ve do të zbresë në fushë dy "yjet" më të mëdhenjë të momentin, Lionel Messin dhe Cristiano Ro
Lojtarët e Iranit priten si "fitimtarë" në shtëpi (VIDEO) Kombëtarja e Iranit edhe pse u përpoq shumë nuk arriti ta kalojë grupin B, pasi përfundoi me vetëm një pikë më pak se dy
Messi kundër Ronaldos, në këtë fazë mund të përballet Argjentina dhe Portugalia (FOTO LAJM) Duket se përballja midis Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të teta
Ronaldo tradhëton Portugalinë, këto janë skuadrat që mund të përballen luzitanët për të arritur në finale Ronaldo e ka tradhtuar në ndeshjen ndaj Iranit skuadrën e tij pas asaj humbje të penalltisë. Nëse Ronaldo do të kish
Kjo është data dhe orari kur do të luhen sfidat Uruguai - Portugali dhe Spanjë - Rusi Sot u luajtën ndeshjet e fundit të Grupit A dhe B të Botërorit, ku u përcaktuan 4 ekipet që u kualifikuan në 1/16-at e f
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ave të Kupës së Botës Janë mbyllur llogaritë dhe për Grupin B në Kupën e Botës. Spanja në ndeshjen e fundit u përball me Marokun, me të cilin
Ky është lojtari i ndeshjes, Iran - Portugali Në “Mordovia Arena” të Saranskit u luajt sfida e tretë e Grupit B të Botërorit mes Iranit dhe Portugalisë. Ky takim u
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e