999 rezultate për

popullin

"Gëzo o qiell, sepse Zoti po e ngushëllon popullin e vet", arqipeshkvi i Shkodrës mesazh për Krishtlindje Në prag të festës së Krishtlindjes arqipeshkvi i dioqezës së Shkodrës, Pult imzot Angelo Massafra, ka dhënë mesazhe të r
Mirënjohje, izraelitët kujtojnë ndihmën e shqiptarëve dhe si ia kthyen gjatë tërmetit (VIDEO) Pavarësisht kohës që kalon, mirënjohja mban gjallë te njerëzit kujtimet e atyre që i zgjatën dorën në rastet më të vësht
Tërmeti, përfundon misioni në Shqipëri i ekspertëve izraelitë (VIDEO) Grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, kanë përfunduar misionin e tyre në vendi
Morena Taraku: S’më ndalen lotët, jam me ju çdo moment (FOTO LAJM) Këngëtarja dhe modelja shqiptare Morena Taraku po e bashkëndjenë dhimbjen me të prekurit nga tërmeti nëpër zonat e Shqip
E kritikuan se s'po bënte asgjë për popullin e saj, Dua Lipa jep lajmin e mirë për shqiptarët (FOTO LAJM) Ditën e sotme, njerëzve i ra në sy indiferenca e Dua Lipës lidhur me situatën tragjike në Shqipëri. Ajo postoi në Ins
Pas Milanit reagon edhe Interi: Mendimet tona janë me popullin shqiptar (FOTO LAJM) Ekipi italian Inter ka reaguar për tërmetin tragjik në Shqipëri. "Në Shqipëri ka shumë tifozë të Interit, Mendimi jon
Imzot Angelo Massafra lutet për popullin shqiptar: Zoti e ndaloftë këtë plagë Arqipeshv i Shkodrës Imzot Angelo Massafra teksa ndodhet në Athinë ku po merr pjesë në Asamblenë e Ipeshkvinjve të Europ
Artistët kosovarë të pikëlluar për Shqipërinë: Lutemi për popullin tonë (FOTO LAJM) Dita e sotme është kthyer në ditë tmerri për shqipëtarët. Një tërmet me magnitudë 6.4 ka shkaktuar të paktën deri më tan
Xhaka dhe Shaqirin luten pas tërmetit: Zoti e ndihmoftë popullin shqiptar (FOTO LAJM) Dy yjet e futbollist shqiptar Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka kanë reaguar pas tragjedisë që ‘goditi’ Shqipërinë. Pas
"Rama do të ketë përballë popullin", Basha flet për krizën në vend Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim të zhvilluar me gazetarët është ndalur te konflikti Presi
Tifozët e Fiorentinës tërbohen pas përkthyeses së Riberisë (FOTO LAJM) Franck Ribery ka ndezur entuziazmin e Firences dhe, mes konferencës për shtyp dhe prezantimit në stadiumin "Franchi" par
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Rama pas votimit: Sot konfirmohet se me popullin nuk luhet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka votuar pak minuta mw parw në shoqërinë e bashkëshortes së tij, Lindës, në Surrel në qendrën e v
Rama shpërthen ndaj Metës: Shqetësohesh për pluralizmin dhe tremb popullin duke përmendur '97-tën (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i ktheu nga Konispoli përgjigje deklaratës së kreut të shtetit Ilir Meta, i cili disa herë në dekl
Media amerikane: Rama, kryeministri pa zemër për popullin e tij (FOTO LAJM) Portali amerikan “Citizen Truth”, i ka kushtuar një tjetër artikull situatës në Shqipëri duke u ndalur konkretisht tek k
Haradinaj: Ushtria amerikane shpëtoi popullin e Kosovës nga spastrimi etnik Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë e pritjes lamtumirës të organizuar për shefin e shtabit të KFOR-it, John C.
Këto janë sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret.
Rusia ofron nënshtetësi falas për popullin ukrainas Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën
Basha: Opozita nuk shpiket, luftë sy për sy Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga kryqëzimi i Milotit u shpreh se me 30 qershor nuk ka për të pasur zgjehdje në Shqip
Holanda dënon popullin shqiptar, LSI i "vërsulet" Edi Ramës Pas vendimit skandaloz së Parlamentit të Holandës për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët LSI i është turrur Ed