999 rezultate për

populli

Aktori i njohur reagon për protestën: Sot populli dallonte vetëm nga uniforma Protesta e cila u kthye në një rrëmujë të madhe ku nuk mungoi as dhuna, është bërë kryetema e ditës dhe për këtë ka reag
SHËNIM/ Kur popullit i "ngrihet", s'ka kush t'ja ulë Nga Albeu.com Edi Rama, prej disa vitesh është duke abuzuar me arrogancë të plotë ndaj durimit të qytetarëve në
Basha i jep paralajmërimin e frikshëm Edi Ramës pas ngjarjeve në Kukës Kreu i opozitës Lulzim Basha tha sot se tarifa e Rrugës së Kombit është “sot një ndëshkim për qytetarët e një nga zonave
Thaçi tallet me popullin, mbron drejtorin e AKI-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon ta mbrojë shefin e AKI’së pas dëbimit që ai besohet se ua ka bërë gjashtë
Tortura në burgun e Manastirit, të burgosurit hyjnë në grevë Burhan Saliu, Osman Osmani dhe Rexhep Memishi, janë tre të burgosurit të cilët që dje kanë filluar grevë urie në burgun
Sot del para gjykatës organizata "Syri i Popullit" Seanca fillestare ndaj 10 të akuzuarve të dyshuar si pjesëtar të “Syrit të Popullit”, do të mbahet sot në Gjykatën Theme
U ngrit prej leckash nga ROSU, por Gjuriç nuk zë mend: Do hyj sërish në Kosovë Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Xhuriç i ka cilësuar thjesht justifikime arsy
Gjuriq flet për herë të parë para popullit serb Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka folur për herë të parë publikisht pas arrestimit dhe d
Më në fund edhe Haradinaj reagon, në këtë orë i drejtohet popullit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot
Tym në kuvend, a po e ngrohin veten të zgjedhurit e popullit me qymyr? Një tym i zi është duke dalë nga çatia e Kuvendit të Kosovës. Nuk dihet nëse është nga ngrohja e objektit aty apo ka të
VV: Populli nuk janë të dëshpëruar me ne, janë të brengosur për ne Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku morën pjesë kryetarët dhe sekretarët e Qendrave të Lëvizjes Vet
Berisha rrëfeu se si e kërcënoi me jetë, Rama ua nxjerr inatin qytetarëve Kryeministri Edi Rama i është kthyer Facebook-ut dhe sherrit me qytetarëve. Pas fjalës së Berishës në "Real Story" ku
"Syri i Popullit" do t'i bënte atentat edhe Hajredin Kuçit Murat Jashari i ka rrëfyer para hetuesisë dy versione rreth atentatit ndaj avokatit Azem Vllasi. Herën e parë ka thën
Njihuni me dëshminë e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit për organizatën "Syri i Popullit" Hashim Thaçi e Kadri Veseli do thirren për të dëshmuar në gjyqin ndaj vëllait të njërit prej ish-eprorëve të rënë të UÇK
Thirren maqedonasit për protesta: Dilni se do vdesim dhe do zhdukemi Shoqata patriotike maqedonase “Tvrdokorni” dhe “Forcat e bashkuara maqedonase” kanë bërë thirrje për protestë ditën e ma
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Të zgjedhurit e popullit edhe sot kuvendojnë për ndotjen e ajrit Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot prapë për të vazhduar seancën e djeshme plenare të lënë në gjysmë.
Njihuni me popullin që jeton më shumë se 120 vjet Ku qëndron sekreti i një jete kaq të gjatë dhe të shëndetshme? Për të kuptuar përgjigjen e kësaj pyetje duhet të mëso