999 rezultate për

populli

Rama shpërthen ndaj Metës: Shqetësohesh për pluralizmin dhe tremb popullin duke përmendur '97-tën (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i ktheu nga Konispoli përgjigje deklaratës së kreut të shtetit Ilir Meta, i cili disa herë në dekl
Iliri të qetësojë Monikën, kurse Saliu-Lulin: Rama tregon rrugën për daljen na kriza Kryeministri Edi Rama ishte në Patos ku zhvilloi takimin e radhës me banorët e zonës në kuadër të zgjedhjeve lokale të 3
Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë me u pajtu me Serbinë Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje
Media amerikane: Rama, kryeministri pa zemër për popullin e tij (FOTO LAJM) Portali amerikan “Citizen Truth”, i ka kushtuar një tjetër artikull situatës në Shqipëri duke u ndalur konkretisht tek k
Haradinaj: Ushtria amerikane shpëtoi popullin e Kosovës nga spastrimi etnik Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë e pritjes lamtumirës të organizuar për shefin e shtabit të KFOR-it, John C.
Letër e hapur "viktimës" së djeshme Nga Arlind Hoxha I dashur pushtetar që u vrave dje ! Po ta shkruaj këtë letër pak ore pas ngjarjes tragjike
Basha nga selia e PD: Forca e pandalshme është populli Në mbyllje të protestës së tetë kombëtare të opozitës së bashkuar, kreu i PD iu drejtua edhe një herë qytetarëve nga sel
Basha bën thirrjen e fundit para protestës: Populli i ka hequr vizën kryeministrit (VIDEO) Lideri i opozitës ka publikuar një video të shkurtër me disa nga arsyet se përse këtë të shtunë shqiptarët duhet të dali
Kosovë, populli i varfër, udhëheqësit milionera Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Kosovë, procedurë kjo e rregullt vjetore, ka dëshmuar edhe njëherë
60 të proceduar për dhunë në protestë, Alibeaj: Policia është e popullit dhe jo kundër tij Nga protesta e djeshme rezultojnë të proceduar 60 persona prej të cilëve 42 janë arrestuar. Partia Demokratike e Shqipër
Basha: Protestën e rradhës e vendos populli Kreu i Opozitës Lulzim Basha doli me sytë e skuqur nga gazi lotsjellës para mbështetësve të tij që u mblodhën në selinë
"Kriza kalon vetëm duke u larguar Edi Rama" Gjatë protestës kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se populli shqiptar e ka vendosur se zgjidhja e vetëm e krizës polit
Nga Durrësi, Basha listë me propozime për ndryshimin e sistemit politik Kreu i PD Lulzim Basha, nga Durrësi, ndërsa ka theksuar edhe njëherë se nuk do të ketë hapa pas, theksoi se beteja nuk p
Këto janë sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret.
Fotoja e skandalit, Hoti thotë se PDK po përdor dramat e popullit për qëllime politike Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se e kanë dëmtuar kauz
Avokati i Popullit për vrasjen në Dardani: Policia u tha familjarëve durojeni dhunën Gjatë të mërkurës u lansua projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga
LSI thotë se Rama duhet rrëzuar sot Pak orë përpara nisjes së protestës së opozitës, ish- deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka deklaruar sot do të jetë një
Avokati Popullit nuk lejohet të futet në Spitalin e Traumës, përplasje me Policinë Policia e Shtetit ka refuzuar të lejojë hyrjen e Avokatit të Popullit në ambientet e Spitalit të Traumës. Avokatja e
E FUNDIT/ Puç ushtarak në Venezuelë, një pjesë e ushtrisë del kundër Maduros (VIDEO) Lideri i opozitës dhe i vetëshpallur president i Venezuelës, Juan Guaido, ka publikuar një video në internet, për atë që
Thaçi tha se ka zgjedhur Avokatin e Popullit por kjo është e paligjshme Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të ketë shkelur Kushtetutën e Kosovës, nëse deklarimet tij lidhur me emërimin e