999 rezultate për

petrov

Petrov: LSDM i ka keqpërdorur shqiptarët për vota duke i mashtruar për dygjuhësinë LSDM me qëllim për të fituar më shumë vota nga shqiptarët e imponoi temën e dygjuhësisë edhe pse ata janë të vetëdijshëm
Filip Petrovksi i kundërpëgjigjet Piter Vanhautes (VIDEO) Drejtori i Arkivit Shtetëror dhe anëtar i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovksi, përmes një video i kundërpëgjigjet ish lehtësu
Vanhaute-Petrovskit: Në vendin tim ju do ishit arrestuar me kohë (FOTO) Eksperti belg si dhe ish-ndërmjetësues i BE-së në hartimin e Marrëveshjes së Përzhinos, Peter Vanputte, ka reaguar rëndë
Filip Petrovski porosi ambasadorit Bejli Drejtori i Arkivit të Maqedonisë, njëherësh antar i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski, gjatë protestës në dyert e KSHZ0së,
Ramadani e quan shovenist dhe “leshper” Petrovskin e VMRO Fushata politike po shkakton debate të nxehta në studiot televizive maqedonase. Emisioni me temë ”Kush me çka në fush
Akti i Milenko Nedellkovski shkakton reagime të ashpra në Bullgari Akti i gazetarit Milenko Nedellkovski i cili theu pllakën përkujtimore që u kushtohet ushtarëve bullgar të rënë në Luftë
Historiani Petroviçi: Skënderbeu ishte serb Historianit serb Predrag Petroviçi përmes një interviste me median serbe Kurir, ka thënë se Skënderbeu ishte me prejardh
Aksident i rëndë në Gjorçe Petrov, disa të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në lagjen “Dame Gruev” të Gjorçe Petrovit. Si pasojë e aksidentit, trafi
Maqedoni, ulen çmimet për ngrohjet me gaz Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi uljen e çmimeve për ngrohjen qendrore, e cila pritet të ndodhë prej 1 gush
Drejtori i VMRO-së ofendon homoseksualët Drejtori i arkivit shtetëror, Filip Petrovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postim
"Thaçin do ta arrestojmë nëse vjen në Serbi" Millan Petrovic, ushtrues detyre i prokurorit për krime lufte në Serbi ka deklaruar se nëse Presidenti i Kosovës, Hashim
Gruaja godet burrin me thikë Shtetasi maqedonas me inicialet N.D. 32 vjeç është goditur me thikë nga guraja e tij, deklaron policia. Rastin e ka para
Petrovski:Më tregoni se si do ta ktheni Parlamentin?! Drejtori i Arkivit Shtetëror të Maqedonisë dhe njëkohësisht anëtarë i lartë i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski nëpërmjet n
Petrovski kritikon ashpër Ambasadorin Xhes Bejli Drejtori i arkivit shtetëror të Maqedonisë, Filip Petrovski ka kritikuar ashpër Ambasadorin amerikan në Shkup, Xhes Bejl
Todor Petrov nuk tërhiqet nga ideja për Kryqin në Butel Ideatori i Kryqit në Butel Todor Petrovi nuk tërhiqet nga ideja e tij edhe pse ai u rrah për këtë shkak. Petrovi në n
Drejtori i VMRO-DPMNE-së sulmon Ermira Mehmetin Drejtori i Arkivit shtetëror, Filip Petrovski, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka hedhur akuza për
Petrovski: Sa të jemi gjallë ne maqedonasit nuk do të vendoset shqiponjë në Shkup Drejtori i Arkivit Shtetëror të Maqedonisë, Filip Petrovski ka kërcënuar se simboli shqiptar “shqiponja” asnjëherë nuk m
Petrov nuk heq dorë nga ndërtimi i kryqit në Butel Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas Todor Petrov këmbëngul se Kryqi në Butel do të ndërtohet. Në një deklaratë pë
U shkolluan në Turqi, por MPB nuk i merr në punë (DOKUMENT) Fatos Preteni e Çlirim Petrovci janë dy studentët që kishin fituar bursë në Ministrinë e Punëve të Brendshme për t’u shk
Ekspertët: Todor Petrov të ndiqet penalisht për racizëm (VIDEO) Shfaqja dhe përdorimi i simboleve raciste nga ana e kryetarit të kongresit botërorë maqedonas, Todor Petrov, është vepër