999 rezultate për

peticioni

Hafizi: Votoni peticionin, çdo votë ka vlerë për demokracinë Deputetja Mimoza Hafizi është në krah të deputetit Blushi, sapo ai shpalli në Kuvend nisjen e peticionit për zgjedhjen e
Ja si reagojnë mediat spanjolle pas humbjes së Spanjës (FOTO LAJM) Pak kush e kishte imagjinuar se spanjollët do të përgatisnin valixhet për t’u larguar nga Euro 2016 pa kaluar as fazën e
Brexit/ Peticion për përsëritjen e referendumit, mblidhen mijëra firma Në britani ka nisur një peticion që bën thirrje për mbajtjen e një referendumi të dytë për qëndrimin apo jo në BE. Vetëm
3 lojtarët më të rinj në Europianin e Francës (FOTO) Ka ngelur vetëm pak ditë deri në fillimin e Europianit dhe UEFA vazhdon të publikojë të dhëna dhe statistika për lojtarë
Peticioni kundër Jess Baily, një çmenduri e radhës Ambasadori Jess Baily duhet ta vazhdojë misionin e tij në Shkup, sepse vetëm Amerika është shpresa që nuk vdes kurrë
Franca “spiunon” Shqipërinë deri kur të fillojë "Euro 2016" Franca do të jetë në grupe të Europianit me ekipe si Franca, Rumania dhe Zvicra. Ndërkohë që secila skuadër ka nisur për
Shqipëria kalon Anglinë dhe Spanjën Shqipëria në pjesën e sipërme të klasifikimit mes 24 skuadrave në Euro 2016. Jo për sa i përket pikëve, por renditjes sp
Vdekja e Kristi Mazes, nis peticioni për shkarkimin e Ilir Beqajt Vogëlushi Kristi Maze ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin e Bergamos në Itali pasi vuante nga mëlçia. Trup
Shorti i Europa League / Derbi spanjoll për Sevillan, Klopp rigjen Borussia Dortmund Pas shortit te Champions League, po ne Nyon te Zvicres eshe hedhur edhe shorti per fazen cerekfinale te Europa League.
Shkenca: Championsi, kompeticioni më emocionues Një ndeshje futbolli në Europë është ngjarja më emocionuese në mënyrë absolute. Ky është përfundimi i arritur nga studim
Peticioni për shkarkimin e Delawie, i papranueshëm Partia e Drejtësisë vlerëson së kërkesa për nënshkrimin e peticionit kundër ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë Greg Delawi
Kundërshtohet fuqishëm peticioni për ambasadorin Delawie Ambasadori Greg Delawie nuk është vetëm një individ, por ai përfaqëson interesat dhe politikat e Shteteve të Bashkuara t
Haradinaj: Peticioni kundër Delawie, peticion kundër Kosovës dhe shqiptarëve Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se i ashtuquajturi peticion kundër Ambasadorit të SHBA’së në Kosovë është i p
Peticioni i opozitës arkivohet në Presidencë Presidentja Atifete Jahjaga nuk i kushtoi asnjëherë rëndësi peticionit të opozitës. Madje, peticioni po mbahet në Arkivi
Ende nuk ka përgjigje nga Presidentja për peticionin Janë bërë gati dy muaj që kur peticioni i organizuar nga partitë opozitare me mbi 200 mijë nënshkrime është dërguar tek
Jahjaga nuk komenton peticionin e opozitës, pret vendimin e Kushtetueses Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën mblodhën mbi 200 mijë nënshkrime në gjithë vendin në kundërshtim të Asociacionit
Emri i Peticionit është "Kosova Republikë e Pavarur" Nga Albulena Haxhiu - Të hënën më 23 nëntor, Opozita e Bashkuar, dorëzoi peticionin e me 205.254 nënshkrimeve tek Presid
Peticioni i opozitës mbërrin tek Presidentja Peticioni i tre partive opozitare të Kosovës mbërrin në presidencë. Pjesë e tij janë nënshkrimet e mbledhura për të kund
Opozita dërgon peticionin te presidentja Shefat e grupeve parlamentare të tri partive, Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës pritet që ditën e sotme ti dërgojnë një p
Veseli: Në Kuvend nuk ka ardhur asnjë peticion Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka theksuar se asnjë peticion nuk ka shkuar zyrtarisht në adresë të institucio