999 rezultate për

perpjekjet

Berisha: Rama, arkitekti i së djathtës Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Kryeministri i vendit Sali Berisha iu përgjigj deklaratave të
Shqiptarët përkrahin referencën e përkohshme IRJM Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në takimin me drejtorin e përgjithshëm për zgjerim në Bashkimi
Obama pro aksioneve në Mitrovicë Presidenti Barack Obama dhe Sekretari i Mbrojtjes Leon Panetta janë informuar për trazirat në veri të Kosovës dhe reagim
Wikileaks po rrezikon jetën e njerëzve Publikimi i mijëra kabllogrameve nga faqja e internetit "Wikileaks" rrezikon jetën e njerëzve. Në këtë vlerësim ka arri
ICO mbështet qeverinë e Kosovës Zyra Civile Ndërkombëtare, nëpërmjet zëdhënësit, Andy Mecguffy, ka deklaruar se si çdo vend sovran, Qeveria ka të drejtë
Haxhinasto: Qeveria gati për dialog Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Haxhinasto priti sot ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, z. Eugen W
DASH: Shqipëria vend-burim i trafikut të njerëzve Departamenti amerikan i Shtetit publikon Raportin Vjetor për Trafikimin e Njerëzve për vitin 2011. Në raport përfshihen
PD kritikon ashpër kreun e opozitës Partia Demokratike ka kritikuar ashpër çdo lloj vendimi të marrë prej PS-së, sa i takon dhe cënimit të institucioneve të
Feith: Rrisni përpjekjet për pakicat Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, Pieter Feith, përfaqësuesi i Bashkimit Europian në Kosovë, u ka bërë thirrje
Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme PDK dhe partnerët ndërkombëtarë po shqyrtojnë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve brenda tre muajsh. Të hënën dështuan pë
Bashkëpunoni për integrimin, hetoni 21 Janarin I dërguari i Bundestagut gjerman Roderich Kiesewetter deklaroi sot se dënon bllokadën që PS i ka bërë Parlamentit në dy
Khan: Krizë e rëndë në centralin e dëmtuar Kryeministri i Japonisë, Naoto Kan tha se kriza bërthamore në centralin e dëmtuar bërthamor të Fukushimas është "shumë e
Sorensen shqetësohet për krizën politike Ambasadori i ri i BE-së në Shkup, Piter Sorensen ka shprehur shqetësime lidhur me krizën politike në Maqedoni. Burime p
Sorensen zotohet për Maqedoninë europiane Ambasadori evropian Piter Sorensen sot i dorëzoi letrat kredenciale presidentit Gjorgje Ivanov, duke nisur zyrtarisht mi
Behxhet Pacolli zgjidhet president i Kosovës Me 62 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim kandidati i AKR-së Behxhet Pacolli, u zgjodh President i Kosovës. Vetem pas raun
Ambasadori Arvizu takon Berishën Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka vlerësuar përpjekjet e qeverisë shqiptare për të përballuar situatën nga përmby
Krasniqi: Te pushojne perpjekjet per gjykime politike Kryesia e Kuvendit të Kosovës shqyrtoi kërkesën e Këshillit kundër procesit gjyqësor
Presidenti Topi nis sot perpjekjet per zgjidhjen e krizes Dita e sotme pritet te jete starti i negociatave te presidentit Topi me dy kreret e partive kryesore per zgjidhjen e kri
Topi nis perpjekjet per te kontaktuar me Berishen e Ramen Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, ka nisur përpjekjet për të kontaktuar me kryeministrin Sal
Zanier: Kosova dhe Serbia po i pengojne perpjekjet per pajtim I dërguari i sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Lambe