999 rezultate për

perdorimit

Pamje tmerruese, qindra të vdekur në Siri (FOTO-LAJM) Update- Dita e sotme në Siri mund të konsiderohet si një ndër ditët më të kobshme, pasi genocidi ka përfshirë pothuajse
Stop përdorimit të antibiotikëve Antibiotikët tek ne përdoren sikur aspirinat. Mjafton të keni rrjedhje të paktë nga hunda, që teshtitja apo dhimbja e ko
Siri, priten negociata për hetimin e përdorimit të armëve kimike Dy zyrtarë të lartë të OKB-së kanë udhëtuar në drejtim të Damaskut për të diskutuar një hetim të mundshëm në përdorimin
Fushata, KVV: Veprimtaria e KQZ e cunguar Koalicioni i Vëzhguesve Vendore ka konstatuar shkelje ligjore gjatë fushatës zgjedhore e cila sipas raportit të publikua
Modeli zviceran i përdorimit të gjuhëve edhe për Maqedoni Shoqata e gjuhëtarëve frankofon në Strugë, e drejtuar nga Besnik Lena, mbajti një tribunë pune, ku temë boshte ishte gju
Komisioni i Ekonomisë, shqyrtohet drafti për shtyrjen e afatit të bonove Komisioni i Ekonomisë do të shqyrtojë sot draftin e miratuar nga qeveria një javë më parë për shtyrjen e afatit të bonov
Shtyhet edhe një vit afati i përdorimit të bonove të privatizimit Afati i përdorimit të bonove të privatizimit është shtyrë edhe për një vit më tepër. Sips një vendimi të miratuar të enj
Korrupsioni, pranga drejtorit të burgut në Lezhë Drejtori i burgut të Lezhës është prangosur nga policia me akuzën e korrupsionit pasiv dhe shpërdorimit të detyrës. Arre
Bashkia e Tiranës jep lejen e përdorimit për 36 objekte Bashkia e Tiranës ka dhënë lejen e përdorimit për 36 objekte të larta të ndërtuara pas vitit 2000. Kreu i bashkisë Lulëz
"Historia e flamurit shqiptar", ekspozita e PS-së mbërrin në Prishtinë Gjatë ditës së sotme në Prishtinë, Partia Socialiste organizon ekspozitën unikale historia e flamurit shqiptar. Më pas d
Fushatë sensibilizuese kundër përdorimit të armëve Gjatë muajit nëntor forumi për Iniciativa Qytetare (FIQ), në bashkëpunim me Saferëorld dhe partnerët nëpër komuna të ndr
Seks me 10-vjeçaren, arrestohet 26 vjeçari Policia e Prishtinës arrestoi një person të dyshuar për marrëdhënie seksuale me të mitur. Sipas policisë 26 vjeçari me i
Afera e "Grandit", prokuroria nis hetimet Prokuroria ka nxjerrë një vendim të premten pasdite për nisjen e hetimeve kundër Astrit Haraqisë, Ukë Rugovës, Naser Osm
Targat serbe jashtë përdorimit Targat serbe të cilëat përdoren në territorin e Kosovës nga sot nuk do të përdoren më. Pjesëtarët e minoritetit serb jan
Burg për keqpërdoruesit e Facebook Drejtoria për Mbrojtjen e të Dhënave Personale në Maqedoni bëri të ditur sot se do të ndërmarrë masa kundër të gjithë ke
AAK: Droga në Kosovë hyn me kamionë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës theksoi të premten se përdorimi dhe trafikimi i drogës në Kosovë është një prej shqetës
Fushatë kundër keqpërdorimit të liberalizimit Në Maqedoni po vijon fushata kundër keqpërdorimit të liberalizimit të vizave, me tribuna të hapura me qytetarët. "Stop
Marsi, afati i fundit i përdorimit të pasaportave të vjetra Në fillim të pranverës së vitit 2012 pasaportat e vjetra jobiometrike do te dalin jashte qarkullimit. Ministri i Brendsh
Bonot e privatizimit, propozohet shtyrje e afatit të përdorimit Komisioni i Ekonomisë në mbledhjen e ditës së hënë ka miratuar ndryshimet në ligjin "Për emetimin dhe shpërndarjen e bon
Siria, stop përdorimit dhe importimit të iPhone Autoritetet shtetërore siriane kanë ndaluar përdorimin e telefonave iPhone dhe importimin e tyre për qëllim kufizimin e