999 rezultate për

perdor

HOROSKOPI/ Kujdes me financat këtë fundvit, mos e shpërdoroni lekun Dashi Qëndrimi i ftohtë i një mikut/mikes suaj do t’ju bëjë të ndiheni keq. Megjithatë përpiquni të ruani qetësinë. Mun
Nëse ke këtë model celulari, nga1 janari nuk do mund të përdorësh Whatsappit Me kalimin e viteve dhe modeleve të reja të celularëve dhe programet e shumta zhvillohen dhe updatohen. Iphone ka laj
Si ta bëni faqen tuaj të internetit më të lehtë për përdorim Synoni për funksion, jo për modë. Kanë kaluar ditët kur bizneset kanë përdorur uebfaqet vetëm për të ndarë informacio
Sekreti për një tretje të mirë, ju duhet vetëm lëkura e limonit Të gjithë kemi pirë ujë me limon në mëngjes por e dimë që është shumë i rëndë për stomakun dhe jo gjithmonë mund ta përd
Mënyrat më të mira për kuruar ftohjen dhe gripin në shtatzëni Cila është mënyra më e mirë për të trajtuar ftohjen? Nëse ftoheni, do të ndiheni të dërrmuara e krahas kësaj, duke qenë
Kryebashkiakja Mema kallëzohet për shpërdorim detyre, dosja kalon në SPAK Kryetarja e Bashkisë së Dimalit në Berat, Juliana Mema është kallëzuar më SPAK pasi akuzohet për shpërdorim detyre, shka
Festat, komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike Komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike Me urdhëresën e nxjerr nga Kryetari i Komunës së Ferizajt,
Gozhdët e përdorura për të kryqëzuar Jezus Krishtin zbulohen në dhomën sekrete të një manastiri (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur fragmente të gozhdëve 6 centimetra në një manastir në Milevsko, Çeki. Arkeologët kanë zbuluar
Zbulohet skandali! Murgeshat përdornin djemtë e vegjël për prostitucion Një skandal i përmasave të mëdha është zbuluar dhe vërtetuar në Gjermani. Murgeshat katolikë që drejtonin një shtëpi
Masë drastike! Në këtë shtet nëse nuk vaksinohesh kundër COVID-19, nuk ka transport publik! Personat të cilët do të refuzojnë të vaksinohen ndaj virusit COVID-19, do të ndalohen të përdorin transportin publik në
Keqpërdorja e Frrok Çupit, kthimi i tij në "servilin dezhurn" të të gjitha pushteteve Nga Ermal Mulosmani Frrok Çupi nuk e meriton këtë që po i ndodh. Në ditët e tij më të mira, në agun e dem
6 mënyrat për t'i përdorur lëkurat e portokallit para se t'i hedhësh Shumica e njerëzve që hanë portokalle, i hedhin lëkurat e tyre. Pavarësisht se lëkurat janë pak, të shumta janë përdorim
Vaksina anti-covid do të mbrojë përdoruesit edhe nga viruset e reja Doktori nga SHBA thotë se mbrojta nga Covid-19 nuk është e gjitha. Vaksinat ekzistuese për Covid-19 do të jenë efekti
Komisionerja për të Drejtat e Njeriut "shuplakë" Policisë: Nuk ka reflektuar, vazhdon të përdorë forcën Mbrëmjen e djeshme janë vënë në pranga dhe janë dhunuar disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të cilët prot
Nga 21 dhjetori, Facebook dhe Instagram largojnë këto opsione për përdoruesit në Evropë Gjigandi Facebook ka zvogëluar numrin e shërbimeve që ofron në Evropë në aplikacionet Messenger dhe Instagram, për t’u s
Dritë jeshile! Vaksina e Moderna autorizohet për përdorim emergjent SHBA ka rënë dakord të blejë 200 milionë doza Moderna dhe 6 milionë doza janë gati të shpërndahen duke filluar që këtë f
KiE për protestat në Shqipëri: Policia të përmbahet nga përdorimi pa kriter i dhunës Komisioneria e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatović ka publikuar një deklaratë ditën e so
Si të lyejmë me bojë një makinë? Kur ju te vendosni se makina juaj ka nevoje për t'u lyer ju mund ta bëni këtë vete. Por megjithatë jo çdo lloje boje
Pse nuk duhet t'i përdorni më kurrë kaloriferët për t'u ngrohur Ditët e ftohta kanë mbërritur, ndonëse ende nuk kemi prekur zyrtarisht stinën e dimrit. Kjo është koha kur nuk ka asgjë
Keni probleme me shëndetin e dhëmbëve? Mësoni si ta kuroni me aloe vera Pjesa e gojës është ndër më delikatet dhe të bezdisshmet nëse nuk është në formën e saj më të mirë. Nëse keni problem