999 rezultate për

perballem

Clinton: Tani duhet të përballemi me Assadin Ish kandidatja për presidente të SHBA-ve, njëherësh edhe ish zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë, Hillary Clinton, gjatë n
Si të përballemi me lodhjen pranverore Pranvera është stina gjatë së cilës njerëzit mund të ndjejnë dobësi. Mungesa e energjisë, marramendja, tensioni i muskuj
Kina kërcënon Trumpin: Të na respektoje ose do përballemi keq! "Kina do të përgatitet për një 'përballje' me SHBA-në, nëse Uashingtoni guxon ta provokojë", kanë paralajmëruar mediet k
Ministri britanik: Të gatshëm të përballemi me pasojat Ministri i Financave i Britanisë, George Osborne, i cili është në kontakt me homologët evropianë, guvernatorët e bankave
EKSKLUZIVE/ Ja me kë do të përballemi nëse kualifikohemi Europiani i Francës duke qenë se është i pari me 24 skuadra ka edhe disa rregulla të veçanta. Në formatin e ri të Europi
Rumunët "frikësohen": Përballemi me milionerët e Shqipërisë Premio e cila shkon në 3 milionë euro nga Federata Shqiptare e Futbollit në rast kualifikimi për kombëtaren shqiptare, s
Statistikat e nxjerrin Rumaninë super favorite ndaj nesh (FOTO) Kombëtarja shqiptare ka statistika aspak të mira as ndaj kundërshtarit të radhës, Rumanisë. Kuqezinjtë tanë nuk fitojnë
Gjimshiti sfidon që në prezantim: Jam gati të përballem me Pogbanë Berat Gjimshiti është prezantuar sot si blerja më e re e Atalantës. Mbrojtësi shqiptar sqaroi gjatë konferencës për shty
Gazetari Eni Shehu: Gati të përballem në gjykatë Vetëm një ditë pas incidentit në Teatrin Kombëtar, ku drejtori Hervin Çuli sulmoi gazetarin e “ABC News”, Eni Shehu, ky
Prezantohet Agostinelli: Vij për titull, jo për pushime Partizani ka prezantuar ditën e sotme trajnerin e ri të tij, Andrea Agostinelli. Trajneri i ri i kryeqytetasve bëri të d
Ja me kë përballemi nëse kualifikohemi si të tretët (FOTO) Formati i edicionit të 15-të të Kampionatit Europian përveçse u dha shansin 8 kombëtareve ekstra të prekin ëndrrën e Fra
Ahmeti nga Likova: I gatshëm të përballem me drejtësinë për "Magjar Telekom" Kryetari i BDI, Ali Ahmeti është i gatshëm në cdo kohë që të përballet me drejtësinë lidhur me akuzat e fundit për aferë
Gruevski : Të forcojnë kapacitetin dhe të përballemi me terroristët Gjatë fjalës së tij në festimet e sotme të Ilindenit, kryeministri Nikola Gruevski është shprehur se; "Një nga gjestet s
Gruevski përsërit: Nuk jap dorëheqje Kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski ka përsëritur mesazhin se nuk do të japë dorëheqje, pasi është zgjedhur në mën
Si mund të përballemi me fobitë? Fobia është një ndjesi e cila është e vështirë për ta përkufizuar. Shkaqet që e shkaktojnë atë janë nga më të shumtat dh
Sela: Jam i gatshëm të përballem me Thaçin Gara mes Menduh Thaçit dhe Ziadin Selës duket se po arrin kulmin. Tashmë që PDSH-ja është afër mbajtjes së Kongresit
Ilir Deda: Të përballemi me krimin e organizuar të 15 vjetëve Deputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda ka reaguar pas deklarave të Uilliamsonit. Ai tha se Kosova duhet të përballet me
Mustafa i rikërkon mejdan Thaçit: Të përballemi në debat Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa disa ditë më parë i kërkoi Hashim Thaçit përballje në debat telev
Mustafa sfidon Thaçin: Eja të përballemi në televizion Kreu i LDK'së Isa Mustafa është i gatshëm që të debatojë në televizion me kryeministrin Thaçi për programet qeverisëse.
Taçi: Nuk iki nga Shqipëria, i gatshëm të përballem me drejtësinë "Do të përballem me drejtësinë. Nuk mund të flas më shumë për kallëzimin që është bërë ndaj meje dhe pjesëtarëve të fami