999 rezultate për

pendarovski

Pendarovski: Qeveria ka frikë të japë dorëheqjen Stevo Pendarovski gjatë një takimi në Strumic ka deklaruar se “Maqedonia është para një sfide shumë të madhe”. “Qever
Pendarovski i përgjuar për 3 vite para se të kandidonte për president Profesori Stevo Pendarovski, lideri i PRSD-së, Tito Petkovski, nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska dhe kryetari
Pendarovski përjashton bashkëpunimin LSDM-BDI Funksionari i lartë i LSDM së dhe kandidati presidencial në zgjedhjet e vitit 2014, Stevo Pendarovski, ka përjashtuar mu
Pendarovski: Ndërmjetësimi ndërkombëtar zgjidh krizën Kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski thotë se kriza aktuale në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm me ndërm j
Pendarkovski: As Fidel Kastro nuk e ka ndërruar historinë e popullit të vet si VMRO-ja Mbrëmë në Prilep është mbajtur një tubim i LSDM-së, ku mori pjesë edhe ish-kandidati për president nga rradhët e kësaj p
Nesër Ivanov president, BDI do bojkotojë Nesër do të zhvillohet ceremonia e inagurimit si president të Gjorgje Ivanovit. Lëshimi pe i BDI-së, duke mos marrë d
Izet Zeqiri replikë me Ivanovin dhe Pendarovskin: Si mund të jeni më të fortë se unë në fshatin tim?! Profesori Izet Zeqiri, që garoi për deputet nën siglën e RDK është shprehur në një shkrim, se është aq i habitur që edhe
VMRO akuzon BDI-në: Ka mbështetur Pendarovskin Partia maqedonase në pushtet, VMRO ka akuzuar Bashkimin Demokratik për Integrim se ka mbështetur kandidaturën e opozitës
Fitore e dyfishtë për VMRO, fiton edhe Ivanovi Partia VMRO-DPMNE e Nikola Gruevskit ka korrur një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e djeshme. Përveç fitores së parti
Pendarovski në Manastir kërkon ndihmën e shqiptarëve Kandidati për president nga rradhët e opozitës maqedonase, Stevo Pendarovski ka mbajtur mbrëmë një tubim në Manastir.
Pendarovski takohet me Thaçin: Kosova dhe Maqedonia, një rrugë drejt Evropës Stevo Pendarovski ka vizituar Prishtinën dhe gjatë kësaj vizite, ai ka takuar edhe kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi
Pendarovski sot në Prishtinë Sot në orën 13.00 kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski do të jetë për një ligjërim në Univer
Pendarovski pritet të vizitojë Prishtinën Kandidati për president të Maqedonisë Stevo Pendarovski, pritet të vizitojë Prishtinën gjatë ditës së sotme ose nesër. A
Pendarovski të mërkurën viziton Prishtinën Kandidati për president të Maqedonisë nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski do të vizitijë të mërkurën Prishtinën.
Pendarovski: Ka ardhur koha për ndryshimin e madh Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski tha sot se ka ardhur koha që Maqedonia të ndryshojë një
Pendarovski sulmohet nga aktivistë të VMRO Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së është sulmuar nga aktivistë të partisë maqedonase në pushtet, VMRO. Mës
Pendarovski: Bashkë për një koncept ptë ri për Maqedoninë Kandidati për president nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski ka takuar qytetarët e lagjeve të Shkupit. Ai ka shku
Pendarovski: Do ta vazhdoj luftën për president Në një konferencë për mediat, kandidati presidencial nga rradhët e LSDM-së, Stevo Pendarovski u shpreh se fitorja në rau
Presidential elections, Ivanov wins 51.65 % and Pendarovski 37.57 % VMRO has declared victory in Sunday's elections, where Gjorgje Ivanov was the most voted candidate. In a press confe
Ivanov dhe Pendarovski sërish përballen më 27 prill Gjorgje Ivanov dhe Stevo Pendarovski do të përballen sërish më datë 27 prill. Kjo, pasi nga votat e marra ata kanë dalë