999 rezultate për

pendarovski

ZYRTARE/ E mbështetën shqiptarët, me sa vota fitoi Pendarovski kundër kandidates së Gruevskit KSHZ në faqen e saj ka publikuar rezultate nga 100 për qind e votave të numëruara. Sipas rezultatit edhe zyrtarisht Stev
Kush është presidenti i ri maqedonas që mori edhe votën e shqiptarëve Stevo Pendarovski është president i Maqedonisë së Veriut, sipas rezultateve të para zyrtare nga Komisioni Shtetëror Zgje
KSHZ: Pendarovski fiton me 51.66% Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në një konference për shtyp para pak minutash njoftoi se nga 3 512 vendvotime në të gji
Pendarovski: Sot fituan të gjithë qytetarët, do t’ju shërbej me përkushtim "Populli imë, faleminderit. Ju falënderohem gjithëve maqedonas, shqiptarë, serb, boshnjak, turq dhe të tjerë që në zgjed
Nga 93,31% e kutive të numëruara, kryeson Pendarovski me 52,24 % Nga rreth 93,31% e kutive të numëruara deri më tani, ose e përthyer në vota 756.961 të tilla, kryeson kandidati i mazhor
Zgjedhjet ne Maqedoni, Meta telefonon Pendarovskin dhe e uron për suksesin Presidenti Ilir Meta ka telefonuar sot Stevo Pendarovskin, pas rezultatit të zgjedhjeve, ku ky i fundit ka rezultuar në
Numërohen 83% e votave nga KSHZ, vazhdon të kryesojë Pendarovski Sipas numërimit të 83,14% të votave nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, votuesit e vendit në rrethin e dytë në këto zgjedh
MOST: Nga 46 % e votave të numëruara, udhëheq Pendarovski me 51.51 %, Siljanovska 44,96 Darko Aleksov president i asociacionit qytetar MOST, në një deklaratë për mediat dha rezultatet e para. Sipas këtij asoc
Zëdhënësi i LSDM-së: Pendarovski do të jetë president i shtetit "Kandidatit Stevo Pendarovski udhëheq me mbi 30 mijë vota kundrejt kundër kandidates Gordana Siljanovska. Presim që këto
Numërohen 37% të votave, Pendarovski kryeson me 55% Nga kutitë e numëruara deri më tani, rreth 37 për qind të tyre. Kryeson kandidati i mazhorancës, Stevo Pendarovski me
Pendarovski kryeson bindshëm, shumë vota të pavlefshme Në rezultaten më të fundit të publikuara nga KSHZ është kandidati i partive në pushtet ai që kryeson. Pendarovski der
Kiracovski: Pendarovski po udhëheq bindshëm Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së dhe shef i shtabit zgjedhor, Aleksandar Kiracovski menjëherë pas mbylljes së kutive t
Sot votat e shqiptarëve përcaktojnë presidentin e ardhshëm në Maqedoni Në Maqedoninë e Veriut sot do të zhvillohet balotazhi për zgjedhjen e presidentit të vendit ku në garë janë kandidati i
Ahmeti: BDI ka 150 000 votues që do ta mbështesin Pendarovskin Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti tha se BDI ka midis 100 dhe 150.000 votues dhe se është e sigurt që të gjithë e kuptuan iden
Lufta për vota, Siljanovska thotë se do të ishte martuar me një burrë shqiptar Në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, fokusi i dy kandidatëve të mbetur në garë është tek votuesit shqiptarë. D
Ahmeti: Ka ikur koha e patriotizmit folklorik, pse mbështes Pendarovskin Kreu i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka rrëfyer në një intervistë për “SO
Pendarovski u garanton shqiptarëve të Maqedonisë barazi të plotë Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i mbështetur nga partitë e koalicionit qeverisës, son
Pendarovski: Kundërshtarja ime është si Ivanovi “Kundërkandidatja ime ka qëllime të kundërta. Siljanovska haptazi flet se do t’i bllokojë edhe reformat e brendshme dhe
Pendarovski: Do të jem, president për të gjithë Më 5 maj të dalim dhe ta zgjedhim presidentin e ardhshëm të shtetit për të cilin detyrë e parë dhe e fundit është të pun
Kandidatët ulin retorikën nacionaliste për interes të votave Qytetarët shqiptarë dhe ata që bojkotua zgjedhjet janë në fokus të dy kandidatëve për president, Stevo Pendarovski dhe G