999 rezultate për

pdsh

Bardhyl Dauti kandidat i PDSH-së për kryetar në Tetovë Deputeti nga PDSH-ja i cili sot ka dhënë dorëheqje, Bardhyl Dauti do të jetë kandidat për kryetar komune në Tetovë mëson
“Shkrihet” PDSH-ја në Kumanovë, nëndega Skenderbeu i bashkangjitet Selës Ditëve të fundit shumë aktivist të vjetër të PDSH-së, janë duke u larguar nga kjo parti. Përvec kalimeve individua
Ostreni: "Aleancën për Shqiptarët" e përfaqësojnë RDK dhe Uniteti Në vigjilje të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, LR-PDSH me vendim të kryesisë qendrore ndërroi emrin dhe tani quhet ”Alean
Ky është favoriti i Menduh Thaçit për kryetar të Tetovës (FOTO) Partia Demokratike Shqiptare për zgjedhjet lokale në Tetovë synon kreun e komunës. Mësohet se organet partiake kanë v
Juristi Eroll Abdiu kandidat i PDSH-së në Dollnen PDSH-ja e Menduh Thaçit në zgjedhjet lokale të 15 tetorit pritet të garojë me kandidatin e saj edhe në komunën e Dollnen
Me cilin kandidat garon PDSH-ja në Saraj? PDSH po shqyrton kandidaturat për Sarajin, ndërsa si kandidat më i mundshëm është ish-kryetari i komunës dhe ish-deputet
Kryetari i PDSH-së uron besimtarët mysliman me rastin e Kurban Bajramit Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi uron besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit.
Pëllumb Vllashi kandidat i PDSH-së për Strugën? Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) është në fazën e përfundimtare të konsultimeve me strukturat e saj që do të finalizo
Urim Saliu tregon se sa komuna do të fitojë BDI, BESA, PDSH dhe ASH Gazetari Urim Saliu është tallur me partitë politike shqiptare pasi të gjithë thonë se do të fitojnë bindshëm në zgjedhj
Halil Snopçe, kandidati më i përfolur i LR PDSH-së në komunën e Gostivarit Gara në komunën e Gostivarit pritet poashtu të jetë mjaft e nxehtë për shkak të taboreve të ndryshme nga partitë shqipta
Sela: Nuk lejojmë që lëvizje të caktuara politike ta kontestojnë figurën heroike të Skënderbeut Kryetari i LR PDSH Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndegës
Sela: Po na godasin, por do ta mbrojmë indin kombëtar Kryetari i LR PDSH z. Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndeg
A po krijohet një bllok opozitar i partive politike shqiptare në Maqedoni Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i Lëvizjes Besa, Billal Kasami, kanë zhvilluar një takim mbrëmjen e kaluar ku ka
LR PDSH flet për kandidimin e Sulejman Rushitit në Gostivar Ish Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti ka konfirmuar intresimin për të kandiduar në zgjedhjet lokale për Kryetar të Ko
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Thaçi: PDSH-ja mund të artikulojë kërkesat e shqiptarëve Në kalanë e Tetovës dega e PDSH-së Tetovë organizoi takim me strukturën e saj, ku prezent ishte edhe kryetari i partisë,
"Puçi" brenda PD-së, në listën kundër zgjedhjeve firmosën edhe të "vdekurit" Dega lokale e Partisë Demokratike të Vlorës ka reaguar në orët e vona të së martës lidhur me një peticion të firmosur ng
BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë, por të fshehtë, në këshillin komunal të Bogovinës që i mundësoi kështu BDI-së të
Vesel Memedi sulmon zyrtarët e LR-PDSH-së ​Vesel Memedi i RDK-së që doli si deputet falë votave nga Aleanca për Shqiptarët, sulmon rëndë Latif Arifin e LR-P
LR-PDSH më 9 korrik mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela me 9 korrik do të mbajw Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti,