999 rezultate për

pavlefshme

Nis raundi i dytë të votimit të Presidentit Pasi dështoi raundi i parë për zgjidhjen e Presidentit të Kosovës, ka filluar sërish raundi i dytë. Kandidatë për pre
Gjykata e Shkupit e shpall të pavlefshme aferën e përgjimeve, reagon KH Komiteti i Helsinkit shprehet i habitur nga vendimi i Gjykatës, e cila hodhi poshtë provat për përgjimet, material deri
KQZ i jep fund pretendimeve të LSI-së për Vorën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë fund pretendimeve të Levizjes Socialiste për Integrim mbi zgjedhjet në Vorë. L
Qeveria do të punësojë serbë me diploma të pavlefshme Qeveria e Kosovës ka shprehur vullnetin për t’i pranuar në institucione shtetërore shtetasit e dalë nga Universiteti i M
PD: Nikolla të mbajë përgjegjësi për mashtrimin e Kryeinspektores Partia Demokratike kërkoi sot që ministrja e Arsimit të mbajë përgjegjësi për mashtrimin e kryeinspektores Ejona Isufaj.
Pasaporta e Kosovës është ndër më të pavlefshmet në botë "Henley & Partners" ka publikuar Indeksin e Kufizimeve të Vizave (Visa Restrictions) në nivel global. Ky indeks ka të bë
Kartelat shëndetësore thuajse janë të pavlefshme Kartelat shëndetësore të cilat pritet të zëvendësojnë para datës 30 Qershor librezat e vjetra të qytetarëve, për momenti
Krasniqi: Shqetësues numri i madh i votave të pavlefshme Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka pritur sot shefin e Misionit të ENEMO-së (Rrjeti i Organizatave Evrop
Pacolli, i shqetësuar nga numri i madh i votave të pavlefshme Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli thotë se është tejet i shqetësuar për numrin e madh t
Ashton nis takimet me Daçiç e Thaçin UPDATE - Në Bruksel ka nisur raundi i ri i bisedimeve midis kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivic
Shpallen të pavlefshme zgjedhjet në tri vendvotime në veri Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Nenad Rikalo, ka thënë në mbledhjen e zhvilluar të martën mbrëma n
Daçiç: Do të flitet për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në veri Shpallja e pavlefshme e zgjedhjeve në veri të Kosovës do të jetë një nga temat që do të diskutohen nesër në Bruksel, ka
Komente fyese në fletat e votimit Nga numërimi i votave kanë dalë plot 40 mijë vota të pavlefshme. Konsiderohen të pavlefshme pasi qyetetarët maqedonas gj
Ja votat e pavlefshme nëpër komuna Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sipas të dhënave në faqen e saj të internetit deri më tani ka numëruar 98,82% të votave
Përpunohen 97.7 % e votave, të pavlefshme 38.486 fleta Pas 97.7 për qind të votave të përpunuara nga ana e KSH-zë, është konstatuar se dalja e qytetarëve në vendet e votimit k
Diplomat e pavlefshme të privatit Mbi 1 mijë studentë të cilët kanë përfunduar studimet pas vitit 2010 në disa universitete private në Shqipëri kanë kërku
Nesër, Shqipëria me President të ri Presidenti i ri i vendit, Bujar Nishani do të marrë të nesër zyrtarisht detyrën, pas seancës së betimit para Kuvendit të
Dokumentet e vjetra personale, që sot të pavlefshme Pas hyrjes në fuqi të Ligjit të ri për dokumentet personale, letërnjoftimet dhe pasaportat e vjetra prej sot nuk janë më
KQZ-ja rrëzon kërkesën e MEGA-s Kërkesa e partisë Mega për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet e pjesshme vendore, në komunën Finiq, në Delvinë është rr
Meta: Prokuroria, celulë e partisë Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Lartë, e cila ka pranuar kërkesën për kryerje