999 rezultate për

pavaresise

"Kaubojsi" bëhet historian: Ismail Qemail ishte turk, nuk donte t'a ngrinte flamurin Ish-deputeti i PS-së, Eduart Ndocaj, i cili pasi eksperimentoi në politikë dhe pikturë, tashmë ka mbetur tek lëmi i hist
Me legenë dhe kova, si e festuam 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria po feston 105-vjetorin e Pavarësisë të shpallur në Vlorë në vitin 1912. Dita e djeshme përfundoi me aktivi
Lulzim Basha rrëfen pse nuk shkoi në pritjen e Metës Në një pritje të organizuar në Pallatin e Brigadave me rastin e Pavarësisë, Presidenti Meta theksoi se Viti i Skënderbeu
Studiuesi tregon faktet tronditëse: Kush e zhduku dokumentin e pavarësisë Duke marrë shkas nga dita e Pavarësisë, studiuesi Kastriot Dervishi ka zbuluar disa fakte rreth humbjes së dokumenti or
Cana uron gjithë shqiptarët për ditën e Pavarësisë (FOTO LAJM) Lorik Cana i është bashkuar një vargu yjesh shqiptare të sportit për të uruar festen e 28 Nëntorit. Në një status në
Gjithmonë një hap para, Rama i bën qejfin Metës ditën e pavarësisë Në fund të ditës për kremtimet e 28 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një foto dite e cila flet shumë. Ram
Xherdan Shaqiri uron për 105 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri, lojtari që aktualisht luan në kampionatin anglez me Stoke Cityn nëpërmjet rrjetit social “Instagram” u
105-vjetori i pavarësisë, Berisha uron shqiptarët me 3 dedikime të veçanta (FOTO LAJM) Ish- kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka uruar sot të gjithë shqiptarët, për 105 vjetorin e Pavarësisë. Berish
Urimi i këtyre fëmijëve është më i veçanti për 105 Vjetorin e Pavarësisë (VIDEO) Shqiptarët festojnë sot në të gjitha trevat brenda apo jashtë territorit etnik të tyre. Shqipëria bën sot 105 vite sh
Rama bën paqe me Metën, i vë televizionin në dispozicion për fjalimin e tij (VIDEO) 105 Vjetori i Pavarësisë ka bashkuar edhe dy ish-aleatët të armiqësuar vitin e fundit, Edi Rama dhe Ilir Meta. Telev
Deklarata bombë: Kosova dhe Shqipëria bashkohen vitin tjetër! (FOTO LAJM) "Nëse Kosova nuk arrin qëllimin e saj, për t'u njohur ndërkombëtarisht deri vitin e ardhshëm kur edhe bëhen 10 vite nga
Kush është Marigo, vajza që qëndisi flamurin e Pavarësisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme Shqipëria feston 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë në Vlorë. Dita e shënuar e 28 nëntorit të viti
Dita e Pavarësisë, Tirana ngre Flamurin Kombëtar në Sheshin Skënderbej Tirana festoi sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe patriotë të tjerë nga
105-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë bën bashkë PS-LSI në Elbasan PS-LSI janë bërë bashkë në Elbasan. Festat e 28-29 Nëntorit duket se kanë “thyer akujt” mes tyre ku kryetarja e LSI-së,
105-vjetori i pavarësisë, Rama bashkon flamujt dhe uron shqiptarët (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar me anë të një postimi në Facebook festën e pavarësisë së Shqipërisë. Sot në 105-vjet
Basha: Dita kur flamuri na bashkon të gjithëve si komb Kryetari i PD Lulzim Basha dhe përfaqësues të tjerë të PD-së kanë zhvilluar homazhe sot në Varrezat e Deshmorëve, duke v
Gianni De Biasi nuk e harron Shqipërinë, i uron 105-vjetorin e pavarësisë (FOTO LAJM) Që Gianni De Biasi do të mbetet një i paharruar për të gjithë shqiptarët kjo gjë është e sigurtë. Madje dhe fatki që ai
FOTOT / Festimet për 105-vjetorin në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
105-vjetori i pavarësisë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
Vitin e ardhshëm Kosova mund të mbajë referendum për bashkim me Shqipërinë Nëse Kosova nuk e arrin qëllimin e saj për njohjen ndërkombëtare të pavarësisë deri në shkurt të vitit të ardhshëm, kur