999 rezultate për

parlamentit

Tensione para parlamentit të Athinës, qeveria miraton masat ekonomike Situata në Greqi vazhdon të jetë e tensionuar, pasi parlamenti grek aprovoi një seri masash shtrënguese të akorduara nga
Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (VIDEO) Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për normalizimin e ekon
Konfirmon Nuhiu: Shërbimi Sekret ka zhdukur inçizimet nga kamerat e sigurisë së Parlamentit Ministri i MPB-së, Agim Nuihu i ftuar në në emisionin “Rruga Drejt”, ka konfirmuar informacionet sipas të cilave janë vj
Mexhiti: Dhuna në Kuvend shënon fundin e udhëheqësisë së VMRO-së (VIDEO) Nënkryetari i BDI-së Izet Mexhti në intervistën dhënë për AA Vision “Me shqiptarët e Amerikës” ka thënë se sulmi barbar
Maqedonia gati për qeverinë, Xhaferi ultimatum Ivanovit Kryetari i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, njoftoi presidentin e vendit mbi formimin e shumicës së re par
LR-PDSH i dërgon letër të hapur Parlamentit Evropian LR-PDSH i është drejtuar përmes një letre të hapur Parlamentit Evropian me anë të së cilës i kërkon që të përshpejtohet
Xhaferi do i dërgojë letër Ivanovit për mandatin e qeverisë së re Kreu i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet t'i dërgojë letër zyrtare presidentit të Maqedonisë Gjorge
Deputeti i Strugës tregon se si u sulmua Zijadin Sela Deputeti i Strugës, Syrja Rashiti në ‘’Struga TV’’ foli për ngjarjet e së enjtes në parlamentin e Maqedonisë duke u ndal
Veljanoski refuzon t'ia japë vulat e parlamentit Xhaferit (VIDEO) Ish kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski, ka refuzuar t'ia dorëzojë kreut të ri, Talat Xhaferit, ndaj dhe k
Nuk e ndal dot askush, Talat Xhaferi hap dyert e Parlamentit të Maqedonisë (VIDEO) Kryetari i parë shqiptar i Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka hapur dyert e Parlamentit, pas sulmit në Kuvend ku mbetën të lë
Rrëfehet Talat Xhaferi: Në jetën time kam kaluar shumë... Kreu i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka marrë mbështetjen maksimale të SHBA-vë, BE-së, Shqipërisë dhe Kosovë
Pamje shokuese nga Kuvendi, deputeti jep urdhrin për të masakruar Zaevin dhe Selën (VIDEO) Në një video të publikuar së fundmi, shihet se si protestuesit hyjnë në Kuvend dhe deputetët e VMRO-së ata të cilët i ha
Ja çfarë biseduan kreu i ri i Parlamentit Talat Xhaferi me Hojt Jee (VIDEO) “Pas ngjarjeve të padëshiruara më 27 prill, për të njoftuar për takimin e frytshëm me zotin Jee. Edhe njëherë u rikonfir
Zoran Zaev nuk dorëzohet: Do krijojmë qeveri të re Kryhen arrestimet e para në Maqedoni të dielën (30.04) pas uzurpimit të dhunshëm të Parlamentit të Maqedonisë para pak d
LD: Të dorëhiqen deputetët që i hapën derën e Kuvendit protestuesve LD-ja, me anë të një deklarate për shtyp, ka kërkuar dorëheqjen e të gjithë atyre deputetëve të cilët i hapën dyert dhe
LSDM i përgjigjet VMRO-së: Kryetari i Parlamentit është Talat Xhaferi Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie i është kundërpërgjigjur VMRO-së duke i thënë se
Kreu i ri i Kuvendit akuzon Ivanovin: Është burimi kryesor i dhunës Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka folur për herë të parë për dhunën në Kuvend gjatë ditës së dje
Dalin pamje të reja, Zaev i tëri i lyer në gjak (FOTO LAJM) Pamje të reja të publikuara së fundmi tregojnë se si e kanë katandisur huliganët që mësynë Kuvendin e Maqedonisë, lideri
Forcat speciale largojnë nga Parlamenti deputetët e BDI-së Për momentin nga ndërtesa e parlamentit sigurimi dhe policia speciale është duke larguar deputetët e BDI-së të cilët der
Pas zgjedhjes së Xhaferit, qytetarët futen me dhunë në Parlament Pas zgjedhjes së kreut të Parlamentit z. Talat Xhaferi nga ana e shumicës parlamentare, qytetarët po mblidhen dhe po fut