999 rezultate për

parlamentare

Dhunë e tension, PD do të bllokojë sot Kuvendin Seanca e sotme parlamentare nuk do të jetë aspak e qetë. Kjo për shkak se opozita po përgaditet të mbllokojë punimet e s
PSD prish koalicionin e lidhur me PAN Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit Drejtues të partisë socialdemokrate, pasi u arrit marrëveshje mes PSD-së, dhe Gru
Zaev: Bogovi nuk pranohet nga grupi parlamentar Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka thënë sot se shumica parlamentare nuk e pranon Dimitar Bogovin për guvernator
Dhunë e tension, çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvendin e Shqipërisë Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë do të mbahet seanca e rradhës parlamentare. Mësohet se opozita do të rikthehet në
Të dy krahët e Lëvizjes BESA mund të mbeten në opozitë Të dy krahët e Lëvizjes Besa rrezikojnë që të mbesin në opozitë, nëse bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare bë
Basha nuk takohet sot me Mogherinin, ja pse Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk do të takojë sot përfaqësuesen e lartë të BE, Mogherini. Basha duhet
Ahmeti mbështet zgjerimin e shumicës parlamentare Kryeministri Zoran Zaev gjatë brifingut me gazetarët njoftoi se bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare kanë vaz
Kuvendi punëson 23 këshilltar të huaj, kushtojnë 150 mijë euro Punësimin i 23 bashkëpunëtorëve të huaj, që do t’ju shërbejnë grupeve parlamentare dhe atë 10 LSDM-së, 10 VMROI-DPMNE-së
Qeveria nuk varet më prej BDI, Zaev duhet të respektojë vullnetin e shumicës shqiptare Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
VMRO humbet 11 deputetë Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
Priten trazira e përplasje në Kuvend, opozita kërcënon Edi Ramën Nesër shënon seancën e rradhës parlamentare, dhe pritet që në Kuvend të zhvillohen debate të ashpra por edhe përplasje.
Kurti përkrah mocionin, të rrëzohet Haradinaj Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në vend si dhe ka shprehur përkrahje për mocio
Opozita nuk e ka numrin e votave për ta rrëzuar Qeverinë Në deklaratat e tij, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, është shprehur se të mërkurën, kur sipas rregullores duhe
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Katër pikat që nxorri kuvendi për rastin e dëbimit të mësuesëve Deputetët e Kuvendit kanë akuzuar presidentin Hashim Thaçi për skandalin me arrestimin dhe deportimin e gjashtë gylenist
Thaçi vonon emërimin e anëtarëve të KQZ-së 60 ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të bëhej me përbërje të r
Java që vjen, vendimtare për zgjerimin e shumicës Pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore të LSDM-së, java në vijim do të jetë vendimtare për shumicën Parlamentare dhe Qeverin
Rikonstrumi i qeverisë, nga nesër bisedime intensive Prej ditës së nesërme do të intensifikohen bisedimet mes LSDM-së dhe BDI-së rreth “rikonstruimit” të paralajmëruar të Qe
Maqedonia drejt zgjedhjeve të reja parlamentare Ndryshimi i Kushtetutës mbetet mundësia e vetme e Maqedonisë për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë. Kjo ishte
Maqedonia drejt zgjedhjeve të reja parlamentare Diplomati grek Kocias gjatë vizitës Shkup, ka kërkuar si zgjidhje të vetme mes greqisë dhe maqedonisë, ndryshimin e kush