999 rezultate për

parlamentare

Zaev do të drejtojë komisionin e paqes Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur
Hahn: Jo zgjedhje por zgjidhje në Maqedoni Euro-komisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johanes Han, në prononcim për gazetën austriake “Kurier” , konsideron se
LSDM kërkon zgjedhje të parakohshme Bordi Ekzekutiv i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme ka marrë vendim se deputetët e Kuvendit duhet ta ndjekin vullnetin e
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
LDK fiton zgjedhjet parlamentare, Shpendi befason Sipas një sondazhi të KDI-së, nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diele, fituese do të ishte Lidhja Demokratike e Kos
Opozita merr vendimin nga Shkodra: Bojkot veprimtarive parlamentare Opozita është mbledhur sot në Shkodër, dhe ka marrë vendimin në lidhje me marrëveshjen me Ramën. Detaje të reja bëhen
Pasi u kënaqën me pushime, Kuvendi mblidhet në këtë datë për Thaçin Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka njoftuar se seanca e jashtëzakonsh
Xhaferi kërkesë deputetëve: Deklaroni nëse jeni pro ose kundër në referendum Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi dje paraqiti një njoftim për grupet parlamentare me të cilin kërkon që
VMRO sërish pengon Dimitrovin në Kuvend Për të dytën ditë me radhë VMRO DPMNE-ja opozitare po pengon Ministrin e Jashtëm, Nikolla Dimitrov që të raportojë për r
Kosova anëtarësohet në Asamblenë Parlamentare të Frankofonisë Republika e Kosovës vazhdon ta fuqizojë subjektivitetin e saj ndërkombëtarë në Organizata të ndryshme rajonale, evropian
Ditën e nesërme në Turqi testohet fuqia e Erdogan Ditën e nesërme në Turqi do të mbahen zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Në këto zgjedhje do të vendoset fati
Zaev paralajmëron shkarkimin e Ivanovit, po shkel Kushtetutën Kryeministri Zoran Zav, dje në intervistë në “Kanal 5” deklaroi se është e mundshme që shumica parlamentare të kërkojë i
Zbulohet strategjia e opozitës sot në Kuvend Opozita nuk do të tërhiqet as gjatë seancës së sotme nga strategjia për të mos lejuar normalitet në Parlament për aq koh
LDK vazhdon me deklarata të pashpresa kundër qeverisë Haradinaj Avdullah Hoti, shef i Grupit Parlamentar të LDK-së, gjatë një interviste për ka theksuar se partitë politike sa më shpej
Sot takohen në Ohër liderët e partive politike Deputetët e të gjitha grupeve parlamentare, të udhëhequr nga kryetari i parlamentit, Talat Xhaferi, dhe tre nënkryetarët
Deputetët e turpshëm apo të paditur, 60% e tyre nuk kanë bërë asnjë pyetje në kuvend Artan Murati nga KDI ka bërë të ditur se nga 120 deputetë sa janë në kuvend, vetëm 45 prej tyre kanë parashtruar pyetje
A do të shkarkohet Xhafaj? Basha i jep 48 orë afat Ramës Partia Demokratike ka vendosur të ndryshojë strategjinë e saj opozitare, menjëherë pas publikimit të përgjimit të vëllai
LDK: Vendi të shkojë sa më shpejt në zgjedhje Avdullah Hoti, shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës tha për Radion Evropa e Lirë, se pavarësisht
Irakianët votojnë në zgjedhjet parlamentare Irakianët po votojnë sot në zgjedhjet e para parlamentare që kur Bagdadi deklaroi fitore mbi shtetin Islamik duke largua
Del emri, ky është zëvendësuesi i Tahirit në Kuvendin e Shqipërisë Sot Kuvendi ka njohur zëvëndësuesin e ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai është Spartak Braho i cili ka pranuar t'i ktheh