999 rezultate për

parave

200 000 EURO/ Zbulohet kush i depozitoi paratë e grabitura nga banka në Laç Tre persona të armatosur me armë zjarri dhe një vare kanë hyrë me forcë në filialin e Bankës Kombëtare Tregtare në Laç d
Zbulohet shuma e parave që u grabitën nga banka në Laç (VIDEO) Tre grabitës hynë në filialin e Bankës Kombëtare Tregtare në Laç duke thyer me vare derën e saj, ndërsa nën kërcënimin e
57-vjeçares i sekuestrohen 300 mijë euro: Janë të djalit emigrant Policia e Vlorës ka sekuestruar ditën e djeshme dy llogari në emrin e një gruaje 57-vjeçare në të cilat gjendeshin rreth
Zbulohet origjina e vërtetë e 863 mijë eurove të biznesmenit Sota Publikimi në media i disa përgjimeve të cilat edhe pse ishin pjesë e dosjes hetimore, ato u zbardhën në media vetëm ditë
Basha s’i ndahet Ramës: Bëhu gati për debat në Kuvend! Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbajtur një deklaratë për mediat ku ka folur në lidhje me “skandalet” që sipas tij priten t
Premtonte bileta udhëtimi, arrestohet Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi në emër të një agjencie turistike ka mashtruar dy persona duke iu marrë n
Basha “kërcënon” Ramën: Jepi fund se s’do të ketë mëshirë për ty! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend i ka bërë thirrje Ramës që t’i hapë rrugë zgj
Deputeti i PD-së: TVSH në biznesin e vogël futet për të ricikluar paratë e drogës Deputeti i PS, Ervin Bushati iftuar në News24 tha se futja e TVSH-së për biznesin e vogël bëhet për të ulur informalitet
Në ‘Paradise Papers’ për fshehje të parave, edhe një ministër serb Shumë biznese, shefa të shteteve të ndryshme dhe figura të larta të politikës, argëtimit dhe sporteve, që kanë dërguar p
Witsel: Në Kinë, prej projektit të Cannavaros dhe parave Axel Witsel u rikthehet arsyeve të transferimit të tij në Kinën e largët pothuajse një vit më parë. Mesfushori belg,
Akuza të rënda, Ylli Manjanit si del inati me Ramën Ish-ministri Ylli Manjani me anë të një statusi në Facebook ka thumbur dhe akuzuar rëndë kryeministrin Edi Rama. “So
Pas drogës, pritet dokumente sekrete mbi thasët me para të fshehura nga një ministër? Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili paralajmëroi skandale të tjera në ditët në vijim. Duke folur në Re
“Gazepi” i Habilajve, krahu i djathtë i Moisut që kryente transfertat marramendase të parave Gjatë mbrojtjes së tij para Komisionit të Mandateve, Saimir Tahiri iu referua edhe një përgjimi të autoriteteve italiane
Separatistët katalonas bëjnë thirrje për tërheqjen e parave nga bankat Lëvizjet separatiste katalanase u bënë thirrje mbështetësve për të reaguar duke tërhequr paratë e tyre nga bankat, pasi
Paratë e krimit, lista e subjekteve që do verifikohen në shtator Institucionet publike kanë nisur punën për të kontrolluar në terren paratë e pajustifikuara, teksa kryeministri Edi Rama
Nis reforma në administratë, ky është institucioni i parë në listë Ditën kur kryeministri Rama deklaroi emrat e ministrave të mandatit të dytë theksi u vu në një reformim të plotë të admi
E vërteta me amerikanë e aksioneve anti-drogë të policisë në 48 orët e fundit Ka të paktën 48 orë që Policia e Shtetit është në këmbë në luftën kundër prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike d
Nice iu gjen vendin parave të marra nga shitja e Serit Sipas Daily Mirror, klubi francez Lille po përgatit një blerje tek Chelsea me paratë e marra me shitjen e Serit. Rapo
Ndër 15 vendet më me rrëzik, a pastrohen para të pista në Shqipëri? Viti 2017 është përkufizuar nga një seri takimesh intensive të niveleve të larta për të ulur riskun e pastrimit të parav
Vila, kumar dhe transferta miliardash, si i pastrojnë paratë politikanët shqiptarë Shqipëria vijon të mbetet një ndër vendet me nivel të lartë të pastrimit të parave. Shumë raporte ndërkombëtare e ka