999 rezultate për

paraburgimit

Avokati i Sadri Rambajës jep lajmin "bombë" për AKI-në Avokati mbrojtës i të dyshuarit, Sadri Ramabaja, ka theksuar se është kundërshtuar kërkesa e Prokurorit për caktimin e p
Burg për pronarin që dyshohet shkaktar i vdekjeve në QKUK Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishti
Prokurori ia shton masën e arrestit Frashër Krasniqit Pas përleshjes që kishte në një debat televiziv me Malim Zekën, organet e drejtësisë kanë vendosur që deputeti i Lëvizje
Të dyshuarit mohojnë vrasjen e Aulonit, ja detajet e reja Dy të miturit, të cilët u arrestuan të dielën, si të dyshuar për vrasjen e 16- vjeçarit, Aulon Zeka, kanë dalë të hënën
Ndërpritet paraburgimi për të dyshuarit e vrasjes së policëve Bajram Kiqmari dhe Faik Shaqiri i kanë shpëtuar vuajtjes së paraburgimit. Ata ka gjasa që t`i shpëtojnë edhe ndjekjes
Kjo është masa ndaj babait që vrau foshnjën në Kosovë I është caktuar masa e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e vajzës së tij në komunën e Vitisë. Gjykata Themelore n
Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së Apelit Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgim
”Kuvendi i Maqedonisë duhet t’ua heqë imunitetin deputetëve që akuzohen nga PSP-ja” (Video) Deputetët të cilët ngarkohen nga ana e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) mund të thirren në imunitetin e tyre, mirëpo s
Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin Gjykata Themelore e Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Gjyqtari B
Lutfi Dervishi mbetet edhe dy muaj të tjerë në paraburgim Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej dy muajsh ndaj Lutfi Dervishit, i akuzuar për veprat penale “
Përcillet për në banesën e fundit Naser Makolli (FOTO LAJM) Është përcjellë për në banesën e fundit trupi i pajetë i Naser Makollit i cili ndërroi jetë dje gjatë ditës në qendrën e
Fillon autopsia për vdekjen e Naser Makollit Ka filluar autopsia për vdekjen e Naser Makollit, i cili ndërroi jetë dje në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan. Kutjoj
Ja deklarata e Naser Makollit pas vdekjes së Astrit Deharit Shoku i dhomës së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në ambjentet e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, Naser Makolli,
Gjykata e Apelit vërteton vendimin e paraburgimit për Sead Koçan Gjykata e Apelit në seancën e sotme solli vendim me të cilin e vërtetoi paraburgimin si masë paraprake të sjellë me herë
ZYRTARE / Dy aktivistëve të VV-së iu ndërpritet paraburgimi Gjykata e Apelit e Kosovës, ka aprovuar ankesat e avokatëve mbrojtës kundër vazhdimit të masës së paraburgimit ndaj të p
Anëtarët e VV-së kërkojnë drejtësi për Astritin para burgut të Prizrenit Sot anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosja kanë shkruan në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren “Drejtësi për Astritin”
E dyshimtë/ Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes? (FOTO LAJM) Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje, shikohet një
Ymeri: Institucionet shtetërore janë përgjegjëse për vdekjen e Astrit Deharit Lëvizja vetëvendosje ka mbajtur sot një një konferencë të jashtëzakonshme për medie lidhur me vdekjen e aktivistit Astri
Refuzohet kërkesa për ndërprerjen e paraburgimit të Thaçit Gjykata Speciale në Beograd ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes së Nehat Thaçit, për ndërprerjen e paraburgimit që i k
Lihet në burg drejtori rajonal i Policisë së Kosovës Drejtori rajonal i Policisë së Kosovës, Nehat Thaçi, i cili u arrestua nga policia serbe në vendkalimin kufitar në Konçu