999 rezultate për

palmer

DASH: Palmer dhe Grenell do të punojnë ngusht për të arritur marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë DASH thotë se zoti Palmer do të punojë ngusht me zotin Grenell për të arritur marrëveshjen gjithëpërfshirëse ndërmjet Se
Kryeministri Rama takohet me Philip Reeker dhe Mathew Palmer Kryeministri Rama zhvilloi një takim me Ndihmës Sekretarin e Shtetit, Philip Reeker dhe të Dërguarin Special të SHBA për
Palmer: Ky është qendrimi ynë për Shqipërinë Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administr
Gjermania cakton njeriun anti-Palmer për dialogun Kosovë-Serbi Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i d
Palmer, i sigurt: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se është i bindur se mund të ar
"SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor", Palmer i prerë Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka deklaruar se me postin e ri që k
Pse po ndodh "Mësymja e Madhe" amerikane në Shqipëri dhe Kosovë Ato që nisën si takime të rastësishme të ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit Mathew Palmer dhe diplomatëve të tjerë a
Palmer: Do ndikojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë "Integrimi euro-atlantik i rajonit të Ballkanit paraqet një qëllim strategjik të Uashingtonit". Deklarata vjen nga i
Palmer: SHBA-të mbështesin Maqedoninë e Veriut në realizimin e qëllimeve strategjike I dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin, Metju Palmer theksoi se vendi i tij e mbështet Maqedoninë e Veriut në realiz
Ky është plani i Palmer për Kosovë-Serbi "Qëllimi im është që t’i kthejë Beogradin dhe Prishtinën në tryezën e bisedimeve sa më shpejt të jetë e mundur dhe të si
"FP|: Palmer, me detyrën e vështirë të zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi Nga Robbie Gramer, Foreign Policy Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri sp
Fama e “Boki 13”/ Gazetari homoseksual tronditi Maqedoninë Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Mattheë Palmer tha se një hetim i pazgjidhur pë
Palmer kërkon zbardhjen e rastit "Zhvatja": Rrezikohen proceset Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Metju Palmer ka theksuar se nëse nuk pastrohet rasti ‘Haraç’, rruga e Maq
Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe E
"Kemi rezerva", Palmer zbulon çdo të ndodhë me 30 qershorin Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Matthew Palmer në një intervistë për Zërin e A
Zyrtari i lartë amerikan: Kemi dëshmi të forta për korrupsionin e Dakos! Nuk po mbështesim Ramën Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Eu
Shehi: Palmer nuk është Papa, pas datës 30 do numërojë hajdutët e Ramës në pushtet (VIDEO) Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e zyrtarit të DASH, Palmer, i cili ka kërkuar nga opozita që të d
Pergjimet e "Bild", Palmer: Akuza serioze, duhet të hetohen Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer tha në një intervistë për Zërin e Amerikës, se përgjimet e
Presidenca nuk e merr në konsideratë deklaratën e Palmer, vlerëson Eliot Engel Presidenca i ka dhënë përgjigje indirekt qëndrimit të dhënë nga Zv.ndimës Sekretari i SHBA-ve, Mathew Palmer, duke dhënë
Palmer: Statusi i Kosovës s' mund të ndërlidhet me atë të Bosnjë e Hercegovinës Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndr